Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi feljelentést...

Lukács Bélaa kérdése:

Rendőrségi feljelentést vissza lehet vonni ha meglett a tárgy?

Figyelt kérdés
Egyik csapattársam, ellopta a telefonomat a foci meccsünk félidejébe elrejtette a buszon de csak a rendőrségi feljenetés után lett meg. megegyeztem a gyerekkel hogy némi anyagi forrást biztosít a számomra( utazás, sim kártya, memoriakártya) és ilyen esetbe le lehet venni a feljelentést?
2012. nov. 27. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

"megegyeztem a gyerekkel hogy némi anyagi forrást biztosít a számomra( utazás, sim kártya, memoriakártya)"


Magyarul megzsaroltad amiért éveket kaphatsz.

2012. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szép dolog.
2012. nov. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem lehet visszavonni

megindul a büntetőeljárás

2012. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Feljelentést nem lehet visszavonni, és ha a srác a kihallgatáson elmondja, hogy milyen feltételekkel adta vissza, bizony te is megütöd a bokádat.
2012. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsit hosszú lesz, de leírom neked, hogy mit lehet tenni.

A telefon meglett, azt mindenképpen be kell jelenteni, mivel a lopott tárgy így már nem körözött. Ha 50eFt alatti értékre elkövetett lopás, azaz tulajdon elleni szabálysértés történt, akkor azt nem lehet visszavonni, de mindenképpen enyhítő körülmény, így kaphat figyelmeztetést, vagy egy kisebb összegű pénzbírságot, ez attól is függ, hogy az elmúlt 2 évben követett e el szabálysértést.

Amennyiben még nincs 18 éves az elkövető, úgy szerintem minden esetben csak figyelmeztetést, megrovást fog kapni.

Ezt a történetet viszont egy újabb tanúvallomásban el kell mondani a rendőrségen, illetve az elkövetőt is be fogják idézni, aki ha a valóságnak megfelelően elmondja, és megbánást tanúsít, visszaadta a telefont, akkor majd egyszer fog kapni egy ejnye-bejnyét. Mondom ez nem vonatkozik rá, ha volt már szabálysértési, vagy büntető ügye.

Az pedig, hogy neked a telefonon túl anyagi segítséget is nyújt az nem bűncselekmény, sőt ezt is elmondhatod a rendőrségen, hogy megbánta. Kivéve, ha ezt kényszer hatására teszi. Ha a telefont magad fizikai erővel vetted vissza, az önbíráskodás. Ezzel vigyázni kell, illetve a fenyegetéssel is. Ha többször megkeresed, hogy add vissza a telefonom, mert tudom, hogy nálad van, és ő visszaadja az semmi. Viszont nem lépheted át azt a határt amit már a törvény is büntet, nem fenyegetheted, nem léphetsz fel agresszíven.

Ha gondolod, írd le privátban a teljes történetet, megpróbálok segíteni, ha nem az általam leírt variációk egyike.

2012. nov. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!