Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tegyek ha átvertek interne...

Mit tegyek ha átvertek internetes vásárláskor?

Figyelt kérdés

Az aprod.hu-n vettem egy ps2-t 10 játékkal, 4 joy-al és egy memóriakártyával. 7500Ft+1115Ft postáért. Az eladó segítőkész volt, azonnal válaszolt minden levelemre. Másnap elutaltam a pénzt. Azt mondta a sógora számlaszámára küldjem. Átküldtem a pénzt. Majd megadtam a címem ahová küldje a csomagot. Kedden utaltam a pénzt. Majd csütörtökön írtam neki egy levelet, hogy megkapta e a pénzt és hogy feladta e a csomagot. Azt írta hogy igen, feladta. De közben figyeltem, és a hirdetést nem vette le az oldalról. Árul még egy táblagépet is. Gondoltam, hogy egy másik email címemről érdeklődök a táblagépről, és hogy ha megvenném a ps2-t is akkor adna e kedvezményt. ( így legalább kiderül hogy másnak is hirdeti e még a gépet amit én már kedden kifizettem) És természetesen azt írta hogy még megvan a ps2 és ad kedvezményt ha mindkettőt megveszem. De csak akkor küldi ha előre befizetem a pénzt. Szóval én várhatom azt a csomagot, mert szerintem soha nem fogom megkapni! Mindenkitől csak bekaszírozza a pénzt és nem küldi el!!! Mit tehetek ilyen helyzetben? Majdnem 9000Ft-ot fizettem, termék meg sehol. Legkésőbb hétfőig meg kelllene kapnom. De mivel másnak is hirdeti hogy még eladó, így szerintem mást is csak át fog verni. Rendőrségen feljelenthetem? vagy mit csináljak?

Nekem van bizonyítékom arról hogy befizettem a számlaszámra a pénzt.



#rendőrség #átverés #csaló #internetes várálás
2012. dec. 8. 07:03
 1/9 anonim válasza:
Azért várjál még egy kicsit, mert lehet, hogy több PS2-est is árul ugyanolyan feltételekkel. Egyet azért tanulj meg! Olyan oldalról, ahol nem ellenőrzött felhasználótól vásárolsz, soha, ismétlem SOHA ne fizess átutálással! Még az utánvétes fizetés is veszélyes lehet a pénztárcádra nézve, mert előfordulhat, hogy újságpapírba csomagolt féltéglát kapsz áru helyett! A legjobb a személyes átvétel ilyen esetben. De még a személyes átvételnek is lehetnek buktatói, főleg műszaki cikk esetén. A valahol félúton találkozunk és átadom akció mindig gyanús, mert se kipróbálni nem tudod se azt, hogy hol lakik az eladó! Szóval csak óvatosan az internetes vásárlással, mert kis hazánkban már egész iparág alakult ki a vásárlók átb@szására! A rendőröknél feljelentheted, de ilyen kis összegnél nem sok remény van rá, hogy érdemben foglalkoznának vele.
2012. dec. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem jön meg az áru akkor jelentsd fel!

Valószínűleg több embert is átvágott,ha összevonják az ügyeket akkor komoly büntetésre számíthat.

2012. dec. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínű az is, hogy feketén kereskedik ezekkel a dolgokkal, azért van neki több is... tehát még megkaphatod a csomagot.. Ha nem, akkor jó kis tanulópénz volt :(
2012. dec. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha csütörtök környékén tényleg feladta, akkor még nem feltétlen kellett megérkeznie. Ettől függetlenül elég sok gyanús körülmény van, az első az, hogy a 7500Ft eléggé "legolcsóbb" (majdnem csak hibásakat adnak ennyiért).
2012. dec. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Soha se fizess előre pénzt semmiért.

Igy bárkinek utalhatsz pénzt. Sok csaló van országunkban. Ha nem érkezik meg a csomag, be kellene jelenteni a sógort, ne hogy már ilyen könnyű munkával gyarapodjon a bankszámlája.

2012. dec. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bizony ebből a dologból most tanultam. De eddig soha nem történt még ilyen. Mindig megkaptam mindent amit megrendeltem interneten és még működtek is. Másnak lehet nem nagy összeg ennyi pénz, de én munkanélküli vagyok több mint fél éve, és sokmindent kellett ahoz eladnom hogy ennyi pénzt összeszedjek. Páromnak lett volna karácsonyi ajándék. Sajnos így most semmit se tudok neki venni :(

Az aprod.hu-nak jelentettem a dolgot de úgyse csinálnak semmit. Rendőrségen meg csak kiröhögnek. :(

2012. dec. 8. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,nem fognak a rendőrök kiröhögni,nyugodtan tegyél feljelentést a lakóhelyed szerint illetékes rendőrkapitányságon.Ha több sértett van akkor már üzletszerűen elkövetett csalás lesz a vád az eladóval szemben!Ne hagyd annyiba a dolgot,és tanulj az esetből,többé ne utalj előre.Fel a fejjel!
2012. dec. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 belapus ***** válasza:

Az aprod.hu, ha komolyan veszi magát, nem fog kiröhögni.Szerintem a rendőrségen is mindenképpen feljelentést kell tenni.

"Legkésőbb hétfőig meg kelllene kapnom."(sic!)

Ezt a határidőt azonban meg kellene várni.

2012. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sose lesz meg a tettes, hiába van bankszámlaszám a rendőrség hülye hozzá, hogy kiderítse a tulajdonosát vagyis a szélhámost. se pénz se áru.
2016. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!