Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a véleményed a következő...

Mi a véleményed a következő rendőri intézkedésről?

Figyelt kérdés

A párommal egy barátunkra vártunk a vasút állomáson és mellettünk egy 3-4 fős cigány csoport állt akik a vonatra vártak.Párom ismerte az egyiket köszönt neki,váltott vele két szót majd még az egyik egy cigit akart kérni és ennyi volt a kapcsolatunk velük.

Aztán odajött két rendőr és mondták a cigányoknak,hogy egy-egy személyi igazolványt szeretnének.

Mindegyik elővette majd az egyik rendőr nézte a páromat aztán azt mondta neki,hogy "Az úri ember esetleg halláskárosult?"...mondta,hogy nem,miért lenne az...mire a rendőr mondta hogy akkor másodszor is megkéri,hogy vegye elő a személyi igazolványát...mondta,hogy ő nem a csoporthoz tartozik, de rögtön közbevágott a rendőr,hogy "és akkor az az jelenti,hogy nem kell igazolnia magát?!"

Aztán közben jött még egy cigány ráköszönt a többire, és ment volna tovább de persze a rendőr őrei visszahívták,hogy ő is adjon egy igazolványt.

Aztán visszaadták páromnak a személyiét,közben mindketten azzal a romával foglalkoztak aki köszönt, befutott a vonat, mi meg elindult a a peron felé mire a rendőr "Még nem ért véget az igazoltatás, hová mennek?!" mi meg mondtuk,hogy ne haragudjon de jött a barátunk, és nem mondtak semmi,hogy maradjunk...mire ő "Azt se mondtam,hogy mehetnek" és ezzel elkérte az én igazolványomat is, majd a pár perccel később odaérkező barátunkét is és ezután elksözöntek.

Nem tudom mire fel kellett mindenkinek igazolnia magát, de igazából az a bunkó/lekezelő stílus,hangnem nem tetszett nekem....



2012. dec. 19. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
ha valòban így történt minden ahogy írod akkor egyrészt jogszerű volt hiszen bárkit igazoltathat viszont szakszerű nem igazán.egyrészt nem volt feltétlenül biztonságos az intézkedés illetve a kommunikácio hagyott némi kívánnivalòt....
2012. dec. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A rendőrséget már réges rég fel kellett volna oszlatni.
2012. dec. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

ezt küldöm a tisztelt rendőrségnek:

http://www.youtube.com/watch?v=BNIx6P5tGsE

2012. dec. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Bunkó rendőröktől mégis mit vársz?!
2012. dec. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ezek a kommentelők szokták mondani, hogy a cigányhoz meg nem mer odamenni a rendőr...

Szerintem volt valami infójuk bűncselekménnyel kapcsolatban, azért került sor mindenkinek az igazoltatására. Egyébként az emberek is tudnak hihetetlen közönyösek, arrogánsak lenni.

2012. dec. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jobb ha tudod,hogy attól kezdve hogy a rendőr rádköszön és mondja hogy mit akar onnantól kezdve korlátozva vagy az igazoltatás végéig.Bárkit bármikor igazoltathatnak,és köteles vagy eleget tenni ennek.
2013. jan. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sni ***** válasza:

Azért hihetetlen, hogy most meg azért bunkó a rendőr, mert le mert igazoltatni egy cigányt! Ha meg nem teszi, az a baj! Az intézkedés vége meg akkor van, amikor azt mondja, hogy "Az intézkedést befejeztem, viszontlátásra!" Te honnan tudod, hogy mikor van vége?

Amúgy a stíluson lehetne finomítani, de rájönnél te is, amikor a kérem, legyen szíves, megtenné szavak után a cigó egyből csicskának nézne, és bepróbálkozna, lévén, hogy gyengének lát!

2013. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!