Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Magánnyomozó vagy nyomozó?...

Magánnyomozó vagy nyomozó? Különbség?

Figyelt kérdés
Úgy értem nyilván tisztában vagyok azzal hogy mit csinálnak. De most az érdekelne miben különböznek? Mit kell hozzájuk elvégezni (tudom a nyomozónak aki a rendőrségen dolgozik annak a Közbiztonsági Egyetem, de a magánnyomozónak?), mennyi a fizetésük különbsége? A magánnyomozó tényleg szokott a rendőrségnek segíteni? Vagy ez csak tévhit? Hogy tudnak elhelyezkedni (úgy tudom a rendőrségnél elég nehéz)

2012. dec. 24. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
A magánnyomozó annak nincsenek különleges jogai mint a rendőröknek. Ugyan olyan ember mint bárki más. A nyomozónak vannak különleges jogai. Ő rendőr.
2012. dec. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. dec. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszolónak!A másodiknak a linket megnéztem, és hülyeségnek tartom. Azért honnan tudja hogy nem csinál semmit a nyomozó? Az utcai rendőr meg a nyomozó nem összekeverendő szerintem. Akkor van olyan hogy rendőrségi tanácsadó és az segít nekik? Amit a magánnyomozó csinál akkor nem törvényt sért vele?
2012. dec. 24. 17:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy egy magánnyomozó működhessen,hivatalos engedélyre van szüksége. Nem nyomozhat minden fajta ügyben. Általában magánügyekben nyomoz (megcsalás, vagyoni dolgok stb.) De ha bűnüggyel kapcsolatos információ jut a tudomására, azt köteles a rendérseggel megismertetni. Esetleg, a rendőrség kérésére együtt működni velük.
2012. dec. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
közbiztonsági egyetem nincs.helyette van Nemzeti Közszolgálati Egyetem.egyébként hatalmas tévhit hogy a rendőrnyomozoknak mind felsőfoku képzettsége van.tehát ezt sem tudtat jol.vannak tisztek és tiszthelyettesek is.hogy a magán vagy a rendőrnyomozònak több a fizetése?gondolj bele benne van a nevében hogy magán.tehát a fizukat nem lehet összehasonliani.a magánnyomozo ha van munkája rendesen a többszörösét is hazaviheti mint egy rendőr.a munkában is csak nagyon kicsi az átfedés.a magánnyomozok leginkább házasságtörésekkel,eltűnt személyek keresésével foglalkoznak.
2012. dec. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat! Igen tudom hogy így hívjak csak én valamiért mindig ezt mondom.
2012. dec. 25. 16:17
 7/7 anonim válasza:
A magánnyomozó egy civil aki saját szakállára pénzért dolgozik a nyomozó pedig az állam alkalmazottja
2013. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!