Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Magyarországon is működik...

Tinker Bell kérdése:

Magyarországon is működik olyan egység a nyomozóhatóságon belül, mint az FBI-nál a profilozók?

Figyelt kérdés

2012. dec. 27. 16:08
 1/7 anonim válasza:
Biztosan van valami hasonló, de az is biztos, hogy amit a tévében mutatnak, a valóságot csak nyomokban adja vissza, mindent összevetve talán ilyen filmekbe illő szupertudós mindentudó csoportok nincsenek, Magyarországon pedig biztos nincs:D Szerintem, de lehet tévedek:)
2012. dec. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Magánnyomozó cégek esetleg lehetnek ilyenek:D
2012. dec. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én egyszer utánanéztem pár éve, akkor azt írták, ilyen képzés nincs az országban, csak külföldön, nálunk csak előképzés van. Külön ilyen csoport sincs, néhány ilyen téren képzett nyomozó van, de komolyabb ügyben külföldi segítséget kérnek. (Volt egy ügy, ahol az FBI profilozóit is behívták.)
2012. dec. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem.


Persze, ha a Gyilkos elméket vesszük alapul, akkor nyilvánvalóan nincs egy ilyen kis országban annyi sorozatgyilkos, bérgyilkos akiknek a rejtélyeit meg kell oldani, de szerintem szimpla gyilkosságoknál, és egyéb bűncselekményeknél is a rendőrség hasznára lehetnének.


Köszönöm, hogy írtatok! :)

2012. dec. 29. 12:32
 5/7 anonim válasza:
Nincs sajnos, sehol máshol, csak Amerikában (ezt egy rendőr mondta nekem)
2012. dec. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok más országban van profilalkotás. Már csak abból kiindulva is, hogy az amcsik létrehoznak egy jól működő módszert, akkor miért ne venné át azt más ország?! Márpedig sorozatgyilkosok, erőszaktevők máshol is vannak. Az, hogy más "rendszerben", más metódussal működnek, az más kérdés. Például a Gyilkos elmékben néha lehet hallani az ún. geográfiai profilról, ami az elkövető legvalószínűbb lakhelyét hivatott megmondani. Ezt például egy kanadai nyomozó dolgozta ki.
2012. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Engem is érdekel ez a téma, ezért utánanéztem. Végül is létezik magyar FBI, de azért nem olyan mint Amerikában... [link]
2013. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!