Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A feljelentés visszavonható...

A feljelentés visszavonható ha megtérítettem a kárt?

Figyelt kérdés
A rendőrségről még nem kaptam semmi féle levelet , csak sejtem hogy felvagyok jelentve .

2012. dec. 28. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha PTK téma, akkor szerintem visszavonható, mondhatni peren kívül megegyeztek. De ha bűncselekményről van szó, akkor azt tudtommal hivatalból végig kell tolni.
2012. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mi az a PTK ?
2012. dec. 28. 14:09
 3/12 anonim ***** válasza:
polgári törvénykönyv. arra gondoltam amikor egyik ember perli be a másikat, pl azért mert a kutyája az ajtó elé szart.
2012. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Úgy tudom, hogy ha megtérítetted az általad okozott kárt, akkor nem vagy büntethető (?), de az eljárás attól még lemegy.
2012. dec. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

hát sajnos ez nem ilyen egyszerű


attól még, hogy visszavonja sértett a feljelentést,

attól még vizsgálódni fog a nyomozóhatóság (rendőrség)

és lefolytatja az egész eljárást


(ez nem magánindítványra büntetendő cselekmény, mivel nincs hozzátartozói viszony az elkövető és a sértett között - ha az lenne, akkor megszűnne az eljárás a magánindítvány visszavonásával, de ez nem az)

2012. dec. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

itt a vonatkozó törvény


[link]

2012. dec. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
de nem írta, hogy miről is volt szó. az egy dolog, hogy ő a rendőrségtől várja a levelet.
2012. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe jutott egy riport amikor 2 srác pancser módon ellopott egy rekesz tejet biciklivel és végül az egyik biciklizet a másik pedig futott utána a rekesszel.A bolt tulajdonos nem jelentette föl,mert az anyjuk kifizette a kárt,de mivel a neten volt a lopás videója ahogy bénáznak,így a rendőrségnek kötelessége lefolytatni az eljárást.Teljesen tudatlan vagyok a dologban.
2012. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Összesen két olyan bűncselekmény van, úgy tudom, amelynél a sértett kérésére megszüntetik az eljárást. Az egyik a becsületsértés, a másik a nemi erőszak.
2012. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

magánindítványra büntetendő SZABÁLYSÉRTÉSEK

(visszavonható magánindítvány! - megszűnik eljárás)


A magánindítvány a szabálysértési hatóság, illetve a bíróság érdemi határozatának meghozataláig visszavonható.


1. magánlaksértés

2. tulajdon elleni szabálysértés hozzátartozó esetében

3. becsületsértés


******-


EZZEL SZEMBEN

BŰNCSELEKMÉNYEK ESETÉBEN.


A magánindítvány nem vonható vissza!


1. könnyű testi sértés

2. magánlaksértés

3. zaklatás

4. magántitok megsértése

5. levéltitok megsértése

6. magántitok jogosulatlan megismerése

7. rágalmazás

8. becsületsértés

9. kegyeletsértés


erőszakos közösülés, szemérem elleni erőszak ALAPESETE, ha más bcs. nincs


plusz:


A személyi vagyont károsító lopás, sikkasztás, csalás, hűtlen kezelés, rongálás, jogtalan elsajátítás, orgazdaság, valamint jármű önkényes elvétele miatt az elkövető csak magánindítványra büntethető, ha a sértett a hozzátartozója.

2012. dec. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!