Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen indokkal lehet távol...

Milyen indokkal lehet távol maradni a bírósági tárgyalásról?

Figyelt kérdés
Sajnos egy úr engem olyan szinten átvert ,h nem győzöm a levét inni.Lejárt a gyesem és senki nem vett fel dolgozni.Végső elkeseredésemben,a neten bedolgozói munkákra jelentkeztem.Jó pár helyre küldtem kisebb nagyobb összeget,regisztrálás végett,de munka nem lett,átvertek ,sajnos olyan téren összejöttek a számla tartozások ,h bármit elvállaltam volna .Ez 2012-ben kezdődött.Végre találtam egy ruhacsomagolásos bedolgozást.Csak egy ezres volt a regi pénz azonnal írtam,és utaltam.Erre írt egy nő,h két héten belül jön egy úr az adataimat felvenni és munkát is hoz,boldog voltam.Amikor eljött az úriember,felvette az adataimat és közölte h betelt a munka ,én mondtam neki h milyen bajban vagyok és bármit vállalnék csak fizessenek.Kérdezte van-e végzetségem ,mivel eladó vagyok és két aukciós oldalon fenn vagyok a neten közel 500 pozitív eladással,közölte az úr ,ha vállalom akkor műszaki cikkeket kell feltennem a netre és hírdetni + kapcsolattartás a vásárlókkal ésa pénzeket a számlámra kell kérnem,ő nálam hagy egy telefont amin csak ő hív és érdeklődik mennyi rendelés van,majd hozza a gépeket és én postázom.Ez nem tünt nehéznek,bár én még ilyen gépeket nem láttam de belementem.Segített nekem abban h adott 60000ft előleget,h kitudjam fizetni a számlákat.Így én két hónapig ingyen dolgoztam neki.Jöttek a vásárlók eleinte hozzta az ur a gépeket de azután a pénzt elkérte tőlem és igérte h hozza a gépeket,mivel a vásárlók csak gyültek és én nem kaptam gépet az úrtól ,és többen megfenyegettek így a férjem fizetéséből és a többi vásárló pénzéből kezdtem rendezni a régebbi megrendelők gépeit.Elmentem személyesen gépeket venni és már postáztam is.Sajnos mivel nem voltam tisztába,h mennyibe kerül egy gép most tudatosult bennem az h jóval ár alatt hírdettem.Sajnos egy hónapig ment ez így közben jöttek az ujjabb rendelések.Nyár elején még jött az uriember hozott pár gépet és én a maradék pénzt odaadtam neki abban a hitben h hozza a gépeket.elvitte a telefont amit adott mivel állítólag rossz mert ő hiába hívott rajta nem ért el.És én azóta nem láttam őt.Sorrba feljelentettek engem pedig én soha senkit nem károsítottam meg ,legalábbis én nem ezért vállaltam ezt az egészet.Sajnos rámentem egészségileg,mert kész idegbeteg lettem ,a rendőrséggel tartom a kapcsolatot.hamarossan bíróságra kell mennem ez ügyben,nem tudom mit kapok de én vállalnám az összes károsult pénzét h ledolgozom közmunkával mivel fizetésem nincsen.Én kasptam a legtöbb rosszat ezzel,már megbántam ,h akkor belesétáltam az uriember csapdájába,állítólag keresi a rendőrség mert másokat is átvert de addig én vagyok a csaló.A rendőrség nagyon emberséges mert segítettek,h ne kelljen utazgatnom messzire minden károsult megyéjébe hanem összefogják az összes feljelentést és egyben zajlik le az egész.De van egy károsult aki előbb beadta a feljelentést tőlünk 300km-re és jövőhétre Miskolcra kell mennem a bíróságra,sajnos nincsen pénzem felutazni.szóltam a rendőrségen,ők azt mondták megpróbálnak intézkedni,h ne kelljen felmennem ,de én is írjak a bíróságnak,azzal ,h az itteni rendőrségen is van több ügyem és ne kelljen külön felmennem ezért.A kérdésem mit írjak konkrétan és van e esélyem h összevonják a többi üggyel ezt is vagy muszály felmennem.Sajnos ezt soha senkinek nem kívánom amiken keresztül megyek most,én soha még egy szál virágot sem téptem le más kertjéből eddig becsületessen éltem most meg romokba hever az életem .köszönöm a segítő válaszokat
2013. jan. 5. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Kórházi zárójelentéssel.
2013. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem írd le az igazat, amit ide is írtál, hogy miért nem tudsz odautazni, és kérelmezd, hogy legyen a közelebbi bíróságon a tárgyalás
2013. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 _Jessy_ ***** válasza:

"...

Ennek ellenére fontos tudni, hogy a távolmaradás lehetősége nem alanyi jog, hanem bírói döntés kérdése. Tehát szó sincs arról, hogy a vádlott ezután egy levélben tájékoztatja a bíróságot távolmaradási szándékáról, és innentől kezdve nem köteles megjelenni a tárgyalásokon. Amíg a bíróság nem tájékoztatja egyértelműen írásban arról, hogy a továbbiakban nem köteles részt venni a tárgyaláson, addig a távolmaradó vádlott akár az előzetes letartóztatását is kockáztatja, ha nem jön el a tárgyalásra.

..."

[link]

2013. jan. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!