Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Felfüggesztettel lehetek...

Felfüggesztettel lehetek polgárőr?

Figyelt kérdés
Majdnem 2 éve történt, akkor még kiskorú voltam. (nyáron lesz két éve) Van valami féle "ellenőrzés"?
2013. jan. 19. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem hiszem.... pontosan nem tudom. Ha rajtam múlna nem lehetnél.
2013. jan. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"bárki lehet polgárőr, pl nálunk a legnagyobb sutyerákok a polgárőrök, gyereknek több felfüggesztje van mint ahány ujjam nőtt,még is polgárőr"


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__828397-ho..

2013. jan. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Felfüggesztettel te akarod az embereket a törvény betartására kényszeríteni, amikor te sem tartod be? Komolyan?
2013. jan. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bűnrészes voltam egy bolti lopásnál. Azért kaptam felfüggesztettet, mert ismerősöm mielőtt lopott közölte velem a szándékot én pedig nem akadályoztam meg. Mintha meglehetne... Én nem érzem magam bűnösnek.
2013. jan. 20. 08:25
 5/9 ZETAS ***** válasza:

Itt ahol lakom egy 12000-es kisváros 2 polgárőrség működik (egy régi és egy újabb ami a helyi Magyar Gárdából lett).

Mindegyikbe, a jelentkezéskor ki kell töltened egy adatlapot, hogy voltál-e büntetve és miért ill. két régebbi tagnak be kell ajánlani téged. Tehát a vezetés dönti el, hogy az előéleted előny, vagy hátrány. Ha pl. cigányt vertél, vagy tüntetésen rendőrre támadtál az a 2. típusú PŐ-nél még pozitívum is lesz :)


(u.i.: nem vagyok polgárőr, de ismeretségi körömből kb. egy tucatnyian azok)

2013. jan. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elméletileg polgárőr csak 18. életévét betöltött, büntetlen előéletű ember lehet. Elméletileg.


És amúgy mivel indokolták, hogy elítélnek? Vagy, hogy volt ez az egész történet? Mert nekem nagyon nem tiszta. Tudtommal nem volt feljelentési kötelezettséged, ami miatt felelősségre vonhattak volna, mert tudtál egy haverod lopási szándékáról.

2013. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"embereket a törvény betartására kényszeríteni"


Aztán mivel kényszerítene egy polgárőr? Ugyanis SEMMILYEN különleges jogosultsága nincsen! Sima állampolgár. Vannak itt nagy fogalomzavarok...

2013. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ZETAS ***** válasza:
Hát jah. Egy közteres naplopónak, vagy egy Volános ellenőrnek is több joga, intézkedési lehetősége van manapság, mint egy polgárőrnek.
2013. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs is ezzel gond. A jó polgárőr nagyon nagy segítsége lehet a közösségnek, ha a jogait ismeri, és hajlandó a rendőrökkel együttműködve dolgozni! De sajnos sokan csak ivókörnek használják a polgárőrséget (arról nem is beszélve, aki az éjszakai járőrözést terepszemlére)...
2013. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!