Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy tudok egy zaklatót...

Hogy tudok egy zaklatót leállítani, aki szerelemféltésből 2 éve háborgat? A rendőrt hol jelenthetem fel, aki nem hajlandó nyomozni, mert kis ügy? Beszélhetek-e a zaklató férjével, hogy állitsa le a feleségét?

Figyelt kérdés
Tel.hívogatott,számot váltottam,azóta a kapucsengőmet nyomogatja és eltünik,postán,e-mailban névtelen levelet ír,az utcán figyelt,stb.Egyszer elkaptam a kapumnál,a rendőrségnek nem elég.

#zaklatás #féltékenység #bosszú #szerelemféltés #kapucsengő nyomogatás #névtelen levelek
2013. febr. 10. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ülj már le gyermekem! :)
2013. febr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Amíg nem öl meg valakit, a rendőrség nem foglalkozik vele.
2013. febr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Menj el az illetékes rendőrkapitány fogadóórájára.Jelezd a jegyzőnél.A kettőből együtt kijöhet egy távoltartási végzés.Ezután kamera és üzrögzítős telefon javallott.
2013. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A rendőrség csak rövid időre tudja elrendelni! A legjobb ha egyből a bíróságra mész és kéred a távoltartást. Ha jön zaklatóm akkor pedig hívod a rendőrt és ő elviszi. Ennyire egyszerű.


Persze ha más módon zaklat - pl. telefon - tehetsz feljelentést zaklatás miatt, de sok értelme nincs. Semmit nem a kap a bíróságtól - nézd meg a jogeseteket a neten -

2013. febr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak 3 napra tudják elrendelni a távoltartást.Mikor felcsengetett,hívtam e rendőrséget,nem jöttek ki,még csak nem is indokolták.Már feljelentettem,ügyészségi megrovást kapott,mégsem hagyja abba.Nem olyan egyszerű,mint ahogy mások gondolják.A legnagyobb probléma a rendőrség semmilyen hozzáállása,nem segítenek az állampolgárnak,majdnem hogy elzavarnak,hogy ilyen piti üggyel merem őket zavarni.És két éve tűröm ennek a baromnak a szemétségeit és röhög a markaába.
2013. febr. 10. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:

A rendőrség nem is igazán fog vele foglalkozni. A rendőrség csak a már létrejött távoltartás szabályainak megszegése esetén intézkedik. Intézkedhetne a távoltartás elrendeléséről, de az annyira kevés, hogy nincs értelme. A bíróság tudja elrendelni először kapásból 1 hónapra, nálunk ez megy.( idigel. megelőző táv.tart.)

De sajnos a jó magyar jogrendszer ennyire "laza", hogy senki nem tehet igazán semmit sem.

2013. febr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem igaz, hogy a rendőrség nem foglalkozik ilyen "piti" ügyekkel. Nincs olyan, hogy "piti" ügy. Igen, egy emberöléshez képest egy telefonos zaklatás tényleg csekélyebb súlyú, de attól még nem mondják, nem mondhatják azt, hogy nem foglalkoznak vele.

Illetve mégis, egy esetben.

Ha a rendelkezésre álló adatok szerint nem meríti ki a zaklatás tényállását.

Feltételezem, kaptál valami határozatot feljelentés elutasításáról, vagy nyomozás megszüntetéséről. Abban mit írt az ügy előadója? Mivel indokolták, ha valóban így volt, hogy nem foglalkoznak vele?


Olyan jó lenne egyszer olyan kérdést olvasni, ahol a kérdező leírja rendesen, mi is történt pontosan, mert az efféle kérdések csak arra jók, hogy "ááá, szemét rendőrök, nem foglalkoznak azok semmivel, csak a trafizással". Aztán lehet, hogy kiderül, hogy teljesen jogos volt a rendőr döntése.

2013. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!