Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Valóban lecsökkentették a kis...

Valóban lecsökkentették a kis beosztású rendőrök fizetését 70 ezer forintra?

Figyelt kérdés
Én ezt hallottam ismerőseimtől, de nehezen tudom elképzelni hogy valaki 70 e forintért kockáztatná az életét.Engem mindig is vonzott ez a hivatás, és szimpatikusnak találom,segítsetek! Megéri a mai vilàgban? 18/f

2013. ápr. 28. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Nettó 70. ezer?

Az simán lehet, kis beosztású rendőr úgy kockáztatja az életét munka közben, mint én sétálás közben.

2013. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
ki van az pótolva kenőpénzből, ne féltsd a szegény kis ártatlanokat
2013. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Mert aztán annyira életveszélyes ülni egy kocsiban és traffipaxolni.
2013. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Fantasztikus három hozzászólást láthattunk. A magyar ember már csak ilyen és még nekem akarták bizonyítani egy másik kérdésnél, hogy a külföldiek azért szeretnek idejönni, mert a magyarok jó fejek. Csak nem tudják, hogy egymás torkát is elvágnánk.


Egyébként én most hallom tőled először, de simán el tudom képzelni azt, hogy bár nem mindenkire vonatkozik ez, csak aki nem teljesíti a normákat (amibe a bizonyos trafipaxozás is benne van), akkor 70 körülire lecsökken. De tegyük hozzá, nem sokat csökkent, mert egy sima járőr nett 90 körül keres. Ez Magyarország.

2013. ápr. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 ZETAS ***** válasza:
90%

Ez marhaság. Nem emelik, ami nem azt jelenti, hogy csökkentené.

Az alapilletmény összege "kisrendőrönként" is változhat.

[link]

Itt a legkisebb összeg 69000, de ez se fix. Erre jönnek a illetmények, ami a beosztástól kezdve a nyelvvizsgán át minden cullangot tartalmaz. Netto 85000-nél kevesebbet egy rendőr se visz haza, ha havi legalább 22 napot (kb 264 órát dolgozik)

2013. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Az újonnan felszerelő rendőrök, akik 5+1 havi képzésen vesznek részt, azok az 5 hónapos oktatást követően próbaidőn teljesítenek szolgálatot, ekkor csökkentett bért kapnak. Ismerősöm a próbaidő alatt 80eFt-ot kapott, de könnyen el tudom képzelni, hogy aki nem 12 órás szolgálatot lát el, és nem kell éjszakáznia az a pótlékok hiánya miatt kereshet annyit.

Ezt körülbelül 1 évig kapják, önálló intézkedésre nem jogosultak.

Ezt követően ha a legkisebb azaz járőr beosztásban vannak, és nincs ügyintézőijük, nem kell akciókon rész venniük, akkor olyan 100-110eFt a fizetés.

Hogy megéri-e neked, azt nem tudom, aki rendőr az nem a hatalmas fizetésért csinálja. Vidéken jónak mondható ez a fizetés, Pesten egy kisegítő munkás is többet keres, kevesebb felelősséggel.

A trafi helyett gyertek el velem egy éjszakás közrendes szolgálatra, kedves humoros válaszolók. Megnézem a gatát, beszalad-e a csoki egy Skizo-drogos-alkoholista örjöngésénél...

2013. ápr. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nem humornak szántuk a válaszainkat. Én legalábbis nem.
2013. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"ki van az pótolva kenőpénzből, ne féltsd a szegény kis ártatlanokat"

"Sajnos nem humornak szántuk a válaszainkat. Én legalább is nem."


Soha semmilyen kenőpénzt nem tettem el. De ezek szerint, szerinted, teljesen normális az, hogy ki kell egészíteni a fizetést, és ezt minden rendőr meg is teszi.

Hogy legyen az ember tisztességes, ha be van skatujázva?

Én szeretem megemlíteni az orvosok, autó oktatók, ápolónők, ügyvédek, pincérek, futárok, eladók bérkiegészítését is.

Mind ugyan az, csak máshogy hívják. Az egyik hálapénz, a másik korrupció. Az első teljesen normális mindenkinek, úgy érzi adnia kell, hogy azt a szolgáltatást kapja, vagy azért, hogy valamitől eltekintsen (vizsga hibák, jogsi orvosi alkalmassági, rokkantság stb). A korrupció meg egy bűncselekmény. Hazánkban nagyon vissza van szorítva, mondom ezt úgy, hogy ebben a szakmában dolgozom. Nem tudok olyan emberről, aki merné csinálni, pár kolléga kapott börtönt is, lehetett olvasni róla. A seggemben is mikrofon van, szóval amit te mondasz, azok aljas vádaskodások.

Dolgoztam az államhatáron, a balkán kapujában, beszéltem más országok rendőreivel. Arról ne is beszéljünk, hogy a határ másik oldalán szó nélkül gyűjti a rendőr a pénzt, már az áthaladásért is. De beszélhetünk a Román rendőrökről is, akik olyan nyíltan csinálják, hogy új autókkal mászkálnak le dolgozni, és palotákat építenek maguknak. Számtalan olyan országot tudok ahol elfogadott dolog a korrupció, az orvosnak viszont nem lehet pénzt adni. Ja és nem beszélve arról, hogy más eu országokban minimum dupláját keresik a rendőrök. Német rendőr ismerősöm 10-szer keres többet mint én, és kevesebbet kell dolgoznia, sőt, csak 1 munkafolyamatot.

Most már csak azt a mondatot várom, hogy a rendőrséget már rég fel kellett volna oszlatni, a tagjait száműzni.

Buta alkoholisták, megmondóemberek, és csaló népség hazája vagyunk, ez az igazság. Csak az utálat, a feltétlen szívesség kapása a fontos mindenkinek, illetve, hogy hogyan lehet a másiknak rosszabb.

2013. ápr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor ne tedd. Nem kell beleokoskodni mindenbe, mert te vagy a nethuszár vérpistike. Normális választ várnak a kérdésre a rendőrség témakörben, és ebben általában csak rendőr tud segíteni, vagy megválaszolni. Tisztelhetnétek annyira a kérdezőket, hogy nem böfögtök oda minden hülyeséget, aminek köze sincs a kérdéshez. Néha azért nem válaszolok néhány kérdésre, mert hiába adok pontos választ, 0%-ot érdemel, mint jelen esetben is. Ejakuláljatok rá!
2013. ápr. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!