Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Melyik számít nagyobb bűncsele...

Melyik számít nagyobb bűncselekménynek?

Figyelt kérdés

Az ha ittasan vezetek, vagy az ha úgy, hogy egyáltalán nincs jogsim?

Elméleti kérdés :D


2013. máj. 4. 21:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem ha ittasan vezetsz, mert akkor nem vagy beszámítható, ha meg nincs jogsid, legalább magadnál vagy.
2013. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerinte mindkettőnél a mérték számít. mert ugye mi számít ittasnak, meg jogsi nélkül is vannak bénák, meg jók, na meg a szőkék jogsival, szóval sok eset létezik, de az utóbbira tippelek :D
2013. máj. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Ittas vezetés helyszíni bírsága 15 - 25 e Ft, jogosítvány nélküli vezetésé 25 e Ft.
2013. máj. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az engedély nélküli vezetés helyszíni bírsága fix 45eFt, feljelentés esetén 90eFt, és ez szabálysértés, nem bűncselekmény.

Az ittas vezetés nem minden esetben bcs. 0.5mg/l alatt KKT szabálySZEGÉS. 100 illetve 150 ezer forint jár a KKT-ért, bcs eredmény esetén a bíróság dönt.

2013. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bucsek válaszát nem teljesen értettem. Az engedély nélküli vezetés szabálysértés az én ismereteim szerint is, de az ittas vezetés bűncselekmény, amely alapból 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.
2013. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem jól tudod.
2013. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Liebe Bucsek:

Már megbocsáss:

188. § (1)471 Aki szeszes italtól befolyásolt állapotban vagy a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt vasúti vagy légi járművet, valamint gépi meghajtású vízi járművet vagy úszó munkagépet, avagy közúton gépi meghajtású járművet vezet, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

[link]

Itt meg tudod nézni. Egyébként a munkámhoz kötődik, szóval bocsi, h. ezt mondom, de biztos hogy én tudom jól!;)

2013. máj. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nem szeretem mikor beleokoskodnak olyanba, amiben biztos vagyok, és rutinom van benne. De legalább ne reklámoznád, hogy a munkád kötődik hozzá.

2013. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez az a témakör amiben nem tudsz olyat kérdezni, amire ne tudnám a választ.

Én javítgatom a szervezetem KKT bírságait. :)

2013. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7

akkor képben lehetsz a munkádban :D

2013. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!