Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőr mennyire lehet...

Egy rendőr mennyire lehet becsületes?

Figyelt kérdés
Betartja az esküt és becsületesebb, mint egy átlagember vagy mégsem ? korrupt vagy pedig más skálán mozog?
2013. máj. 23. 15:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
43%
Minden rendőrnek meg van az ára
2013. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vannak közülük olyanok akik a szakmájukat hivatásnak érzik. Ezek biztos, hogy úgy is állnak a dolgokhoz. De vannak olyanok is, akiket meg lehet kísérteni.

Ahogy az átlag ember is bele eshet a kísértés csapdájába.

2013. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Úgy gondolom lényegesen becsületesebb mint egy ÁTLAG ember.

Az hogy megvesztegethető... Azok de egy esetleges közúti szabálysértés szerintem nem a világ vége. Személy és vagyon elleni bűncselekményeknél ellenben már nem megvesztegethetőek és szerintem ez számít. (Ugyanis ilyenkor a bírót oder az ügyészt fizetik meg...)

A szemléletesség érdekében megemlíteném a Dél-Afrikai Köztársaság rendőrállományát. Ha ők "shoppingolnak" egy plázában szolgálat közben akkor "shoppingolnak"... pont leszarják hogy az utcán lövöldöznek-e vagy sem. Ők aztán nem végzik becsületesen a munkájukat. Hozzájuk viszonyítva a magyar rendőrség szerintem az erős középmezőnyben van.

( a DAK-hoz az infót a világbajnokság alatt megjelent cikkekből ismerem)

2013. máj. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire. Becsületes ember eleve nem megy rendőrnek.
2013. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

A legtöbb becsületes, törvény tisztelő. Mindenhol van kivétel.

Határőrségi, és rendőrségi pályafutásom alatt egy fillért nem raktam el, és nem tudok ilyen kollégáról sem. Ez a korrupt duma a fiatalok körében egy nagy tévhit.

Mutass, vagy mondj egy olyan embert az én városom környékén, aki megvesztegetett egy rendőrt. Olyat aki feljelentést is tett, mert sztorikat én is tudok gyártani.

Arról miért nem beszél senki, hogy vannak olyan szakrendelések, orvosi vizsgálatok ahol pénz nélkül elküldenek?

Mutass nekem egy olyan rendőrt aki utcán teljesít szolgálatot, és gazdag. Orvosi palotákról tudok, meg 2-3 luxusautóról, és sír, hogy csak 160eFt a fizetése.

A rendőrnél korrupció, mindenki másnál hálapénz.

Arról is tudok, hogy a NAV-nál még mindig megy a vesztegetés. Szerintem a rendőrség lett a legkorrumpálhatatlanabb szervezet.


A másik az, hogy ehhez 2 ember kell. Aki pénzt ajánl fel, ugyan úgy büntethető. Én 3 éve nem találkoztam olyannal, aki megpróbált volna megvesztegetni. A legutolsó esetnél elővettem a bilincset, és mondtam, hogy de, meglehet másképp is oldani. Előállítom vesztegetési kísérlet miatt.

2013. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A legtöbb becsületes törvénytisztelő? Honnan veszed ezt a butaságot. Ugyan olyan emberek mint egy átlagember,a munkájuk rendőr,de honnan tudod,hogy mikor nem dolgozik milyen életet élnek,biztos van sok becsületes,de biztos van sok másmilyen is.

Hányszor hallani a médiában,hogy rendőr lopott,rendőr cselekedte stb.

Ezt te sem gondolod komolyan.

2013. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rendőr nem lehet, ha bűncselekményt követ el. Tehát nincs olyan rendőr akiről hallottál valamit, és utána is rendőr maradt.

Emellett nekem is, és minden rendőrnek példát is kell mutatni. Mindig bekötöm a biztonsági övet, nem parkolok tilosban, nem dajdajozok piásan, a rendőrnél gyorsan észreveszik, és nekem ne vághasson a szemembe senki semmit ha intézkedés alá vonom.

Én becsületesnek, törvénytisztelőnek, és szabályokat követőbbnek tartom magam az átlagnál.

2013. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Hányszor hallani a médiában,hogy rendőr lopott,rendőr cselekedte stb. "


Minimális esetben ahhoz a több ezer hírhez képest, amit éppen nem rendőrök követnek el!!

2013. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bucsekkel értek egyet! A rendőrök jóval becsületesebbek mint más emberek, de ők is csak emberek. Azonban minket (átlag állampolgárokat) nem ellenőriznek annyiszor mint őket, bár én úgy gondolom nem ezért becsületesebbek. A rendőri munka nem foglalkozás, hanem hivatás. Nem azért csinálják, hogy pénzük legyen, hanem mert elhivatottak a munkájukkal kapcsolatban. Sajnos előfordul, hogy megkísértik őket, sőt az is hogy tényleg megvesztegetik őket. Szerintem az a baj, hogy: 1. a béka feneke alatt van a keresetük (egy átlagos járőr mondjuk altiszti beosztásban durván 100-110 ezer forintot kap- ha nem jól tudom Bucsek kijavít) 2. a megbecsülésük is nagyon rossz. Egyszerűen a társadalom egy jelentős része negatívan tekint a rendőrökre, mert megbüntetik, mert ezt hallotta, mert azt mesélték stb. Tetves média meg még fel is fújja az eseményeket. Nem akarom védeni a Vizo-ügy érintettjeit, mert ők azért elég magas beosztásban dolgoztak, én most az átlag-rendőrökről, azt utcán szolgálatot teljesítő járőrökről beszélek.
2013. máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem azért csinálják,hogy pénzük legyen"


Akkor csináljátok ingyen.

2013. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!