Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mekkora értékű lopástól...

Mekkora értékű lopástól vesznek komolyabban egy ügyet a rendőrségen?

Figyelt kérdés
Az én károm olyan 500.000-600.000 forint...

2013. jún. 12. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a) Értékhatárok lopás esetén

50.000,- Ft-ig szabálysértés;

50.001 – 200.000 Ft-ig kisebb érték;

200.001 – 2.000.000 Ft-ig nagyobb érték;

2.000.001 – 50.000.000 Ft-ig jelentıs érték;

50.000.001 – 500.000.000,- Ft-ig különösen nagy érték;

500.000.000,- Ft felett különösen jelentıs érték.

A te esetedben nagyobb értékre elkövetett lopás ügyében fog nyomozni a rendőrség. Minden ügyet komolyan vesznek egyébként, csak nem minden ügyet tudnak hatékonyan feltárni, mivel sok esetben kevés a bizonyíték, vagy nincs bizonyíték, nem állapítható meg a tettes stbstb...

2013. jún. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az autóm kerekeit lopták le mindenestül, helyükre téglákat tettek egy teremgarázsban. Sajnos nincsen biztonsági kamera és gondolom szemtanú sem... Ma voltam feljelentést tenni a rendőrségen, de nem is nézték meg hogy néz ki amit elloptak, nem is helyszíneltek, semmi. Ilyenkor körülbelül annyit tudok tenni, hogy fogom megpróbálom elfelejteni az egészet mielőtt idegbajt kapok? Van ilyenkor reális esély még?:(
2013. jún. 12. 00:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a ha környéken történt ilyen jellegű lopás, összekapcsolják az eseteket. Talán máshol volt térfigyelő... Egyébként semmi esély.
2013. jún. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Mit helyszíneljenek, de tényleg?


Tudom, nagyon sz@r érzés, amikor elviszik ami a tied, hozzánk is törtek be (és elvitték jó egy évnyi munkámat a gépemmel együtt...).


De a rendőröktől se várhatsz csodát (amit barátnőmnek újra ás újra elmagyaráztam[próbáltam...]). Sajnos a valóság nem úgy néz ki, mint a helyszínelőkben, hogy odatérdel, UV-vel megvilágítja a helyet, és komplett tenyérlenyomat van, ami egészen véletlenül hellyel/címmel/névvel/fényképpel/5 perccel ezelőtti tartózkodási hellyel egyetemben benne van az adatbázisban...


A valóság sajnos úgy néz ki, hogy ellopták a kerekeidet. A betonon, ahol csomóan végigdöngettek, te összetapostad, ujjlenyomatot keresni egyszerűen időpazarlás, értelmetlen. Lehet, hogy téged megnyugtatott volna, de az az igazság, hogy rengeteg pénzbe került volna ez az akció.


Videofelvétel nincsen semmi, ergo keresnek egy arcnélküli árnyat, akit nem látott senki. Ilyen esetben egyszerűen semmi, de semmilyen nyom nincsen. Hova induljanak? Kit keressenek?


Minden bejelentést komolyan vesznek, csak rengeteg van, ahol sehová nem lehet elindulni. Ilyenkor a feljelentésed bekerül a többihez (amennyiben azon a környéken történt lopás) és amennyiben valamikor elkapnak egy csapatot/embert, aki ezeket lopja, akkor újra meg lehet vizsgálni a bizonyítékokat - amik igazából nincsenek.


Tudom, rohadt dühítő, de józan ésszel végiggondolva ez a valóság - sajnos :(

2013. jún. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

A valóság tényleg az amit Bucher is leírt. Ehhez hozzájön még az is, hogy ha nem az észrevételkor tettél bejelentést, hanem órákkal, esetleg napokkal később, akkor végképp semmi értelme még tanukat kutatni sem, ha volt új, vagy tenyérnyomat akkor már az is értékelhetetlen.

Van esély megtalálni, annyit tudsz te is tenni, hogy figyelgeted a honlapokat, amik eladással foglalkoznak: vatera, jófogás, apród hátha felrakja.

A rendőrség meg annyit tud tenni, hogy körbejárja a frekventált helyeket, jól ismert bűnözői elemeket, hátha rábukkannak egy bontóban, vagy igazoltatás során.


A kérdésedre vonatkozóan a rendőrség már 5 forint ellopásával is foglalkozik.

2013. jún. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos,ha nincs kamera,szemtanú akkor a rendőrség sem tud többet tenni mint mondjuk te.
2013. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!