Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy rendőr meglát pl. a...

Ha egy rendőr meglát pl. a Milenáris parkban (Budapest), vagy akárhol egy tekert cigarettát szívni, akor mit tehet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tehát akár egyből bevihett drogtesztre? v "megmotozhat" hogy van-e nálam vmi. illegális? v esetleg szétszedeti a cigit hogy mi van benne? v vmi. egyéb?

A lényeg, hogy tehet-e valamit ellenem ha a hatás még nem ütött be? (ha fü van benne... :) )



2013. júl. 9. 00:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Birtoklásért tuti lehet belőle gond, ilyesmit nem érdemes nyilt utcán tenni ahol rendőr is lehet.
2013. júl. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Haveromat egy játszótéren kapták el, bevitték, ott tesztet végeztek, de szerencséje volt mert nem mutatott ki semmit. Gondolom nem szívott annyit. Aztán hazavitték, és átkutatták a szobáját, ahol nem találtak semmit, szóval végül semmi komoly nem lett belöle, csak egy magyarázkodás a szülöknek.
2013. júl. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy méteres spanglit szívsz ne lepődj meg hogy kiszúrják :D Magáért a sodort cigiért meg nem szólhat... Ismerősöm veszi a dohány és maga tölti otthon ilyen kis géppel a cigijét... Rendes cigit... De ha mégis görbe utakra lépsz akkor a cigid nézzen ki úgy mint egy cigi.
2013. júl. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Tudtommal a magyar Btk-ban nem szerepel a kábítószer-birtoklás, bár pont most változott a törvény és még nem olvastam át. Azonban a megszerzése, is büntetendő. Igen, ruházatátvizsgálást lefolytathat. (nem motozás, hidd el nem akarod, hogy kint éjszaka a parkban megmotozzon - se virág, se vacsora...:S -)

Szóval igen tehet ellened valamit, méghozzá előállíthat kábítószerrel visszaélés alapos gyanújával. Valószínűleg őrizetbe vesz és bevisz a rendőrőrsre, ahol vagy kihallgatnak,vagy őrizetben maradsz (72 óráig megtehetik) Egyébként hülyeséget nem akarok írni, majd Bucsek vagy valamelyik másik rendőr pontosabban leírja neked. A cigi meg megy a toxikológiára, vagy szakértőhöz aki megállapítja, hogy milyen hatóanyag volt benne. Ha fű, akkor szopás van. Pont most szigorítottak.

2013. júl. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A törvény változott: [link]
2013. júl. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a Millenáris parkban nem tilos tekert cigarettát szívni.
2013. júl. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ahogy mondtam változott, és lám tényleg igazam lett! Köszi a linket!

A fogyasztás vált elkövetési magatartássá, nem a birtoklás. Érdekes a magyar szabályozás!:)

"Tudtommal a Millenáris parkban nem tilos tekert cigarettát szívni."

Tudtommal az is Magyarország része, a Btk. pedig kiterjed Magyarország államterületére (hajó, repülő is, ha magyar zászló alatt hajózik!!!)

2013. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
tekert cigi nem feltétlenül fú,nagyész. dohányoztál már? Én például hüvelyt veszek és töltöm DOHÁNNYAl.Váó.Úgyhogy nem nem illegális a milenáris parkban a tekert cigi. A fű az illegális a tekert cigi nem. Nézd át a szótáradat.
2013. júl. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem dohányzom lebuktam! Nincs szükségem arra, hogy valami szarral mérgezzem magamat. Félreértettem a kérdést. Ugyanakkor a ruházatodat átvizsgálhatja. Egyébként meg akkor nem értem a kérdésben " ha a hatás még nem ütött be?" kérdést. Láttam már dohányzó embereket, de nem láttam rajtuk semmi különösebbet azon kívül, hogy büdös füstben volt a fejük...Egyébként megjegyzem: itt ahol lakom tilos közterületen dohányozni!:)
2013. júl. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 ZETAS ***** válasza:

Pontosan egyből intézkedhet.

Motozás (ebből kifolyólag alapos gyanú esetén házkutatás is)

Vizeletteszt (THC, amf, meta, koko, multicsík)

Vérvizsgálat (gyanú esetén, hogy korábban fogy.-e, ill. az új pszichoaktív szerekre.)

2013. júl. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!