Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kaptam egy beidézést tulajdon...

Kaptam egy beidézést tulajdon elleni szabálysértési ügyben tanúkénti meghallgatási céljából . Ez most mi? Most én tettem valamit? Itt én vagyok a vádlott?

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a levél szerint tanú vagy, nem vádlott. de mivel a tanú ügyvédet nem vihet magával, ezért szoktak olyat csinálni, hogy tanúnak beidéznek, kihallgatnak és utána vádolnak meg.


csináltál vagy láttál valami olyat, amiből lehet rendőrségi ügy?

2013. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, semmit. Most volt a környéken bolti lopás, de én a közelében sem voltam, anyám mesélte még itthon.

2 éve volt, hogy a c&a-ban kisétáltam véletlenül egy pulcsival a kezemben. A kabátom is a kezemben volt, és próbák után vissza vittem a ruhákat, az a darab meg a kezemben maradt. De vásároltam is ... aztán hátravittek a biztonsági őrök, elkérték a személyimet - lakcímkártyámat, jegyzőkönyvbe vették, aztán elengedtek.

De ez Pesten volt, én Dunakeszin élek, és a dunakeszi rendőrkapitányságról kaptam a levelet (ha ez számít valamit, mert anyám azt mondta, hogyha emiatt az affér miatt kaptam volna a levelet, az Pestről jött volna.

2013. júl. 9. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Benne van a levélben,hogy TANÚKÉNT" úgyhogy nem te vagy a vádlott,mert,ha te lennél akkor a tanú,helyett vádlott szerepelne.


Amikor a dátum van írva (nap,óra,perc) be kell menni,ott meghallgatnak,hogy láttál-e valamit vagy nem,ilyesmi és eljöhetsz utána. Neked ebböl semmi bajod.

2013. júl. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A leírt esetben nem valószínű, hogy keresnek, mert elévült. Gyakran ismeretlen tettes ellen tesznek feljelentést, így csak tanúként hívhatnak be, akkor is, ha te vagy a sértett/elkövető. Illetve vádemelés még nem történt meg, és a jelenlegi bizonyítékokból még nem deríthető ki, hogy te vagy-e a tettes, akkor is tanúként hívnak be.

Kérdésre válaszolva, ha személyes adatokat és ügyiratszámot is írtál volna, akkor se lehet megmondani, hogy ki vagy az ügyben.

2013. júl. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Váááááááááádlott? Maximum gyanúsított, de mivel tanúként hallgatnak ki ezért nem vagy terhelt. Bemész mondják, hogy mire kíváncsiak, elmondod amit láttál-hallottál, kérdeznek, aztán viszlát. Röviden ennyi lesz.
2013. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vádlott nincs rendőrségi szakaszban, csak gyanúsított.

Ha tanúként idéznek be, akkor biztosan megneveztek valamilyen szabálysértésnél.

Tulajdon elleni szabálysértés: lopás, sikkasztás, készpénz helyettesítő eszközzel való visszaélés, csalás vagy ezek kísérlete, mely nem haladja meg az 50eFt-ot.

Ismerőst sem vágtak át az interneten, vagy valami hasonló?

2013. júl. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!