Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Indulhat így eljárás?

Indulhat így eljárás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Feljelentett zaklatásétrt egy okostojás metrt jóba vagyok a váló félben lévő feleségével. De nem is ez a lényeg. Ezmiatt elvitték a számí ó gépemet. A gépen szerepelnek olyan írásos dolgok amiben a feleség leírja hogy azzal fenyegette a férj hogy fejbelövi. Illetve azt is leírja hogy engem fejbelő és a fegyverta el is hozta hozzám mikor eljött de az autóból nem vette elő. Ennek van szemtanuja hogy ott volt a fegyver. A kérdésem az hogy ha a vizsgálatok során a rendőrség a gépemen meglátja ezeket az üzeneteket indít a pasas ellen eljárást vagy magán indítvány kell? Azt tudom hogy fenyegetés magán indpitványos de mivel fegyver is képbe került így mi a hejzet? Válaszokat előre is köszönöm.
2013. júl. 13. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Előbb fognak eljárást indítani ellened a lopott szoftverek miatt :(
2013. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A gép csak free szoftvert tartalmaz.
2013. júl. 13. 19:49
 3/9 anonim ***** válasza:
akkor mázlid van.
2013. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak ügyeltem rá. De a kérdés még adott.
2013. júl. 13. 19:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát éppenséggel megnézhetik (vagy megkérdezhetik tőle), hogy van-e fegyvertartási/viselési engedélye. A lőfegyverrel visszaélés közvádra üldözendő.
2013. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ő mire jelentett téged fel zaklatásért, ha ő fenyegetőzött??
2013. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jelentsd fel te őt zaklatásért, említsd meg ezt a fegyveres dolgot, mond, hogy a lefoglalt gépeden rajta vannak a fenyegetései.

Ha van tanúd a fegyverre, akkor azokat nevezd meg, ők is elmondják amit láttak/hallottak, és ezt követően biztosan tartanak egy házkutatást nála.

Nem tudom milyen okból foglalták le a géped, de az csak az eljárást képező dokumentumokra terjedhet ki. Szerintem ne várd, hogy keresgessék, hanem mond nekik, hogy ezt facebookon/e-mailben vagy akárhogyan küldte. Lépj be másik gépen az üzenetváltásotokba, és nyomtasd ki. Azzal megteheted a feljelentést.

2013. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Fegyver tartásija van de viselési nincs. A fegyvert nem is azon a házszám alatt tartja amire szól a tartási. De dugdos egy pisztolyt is valahol a házában. Amiért a zaklatást elindította ellenem az az,hogy nem bírja elviselni a tényt,hogy nem kell a feleségének és én jóba vagyok vele.
2013. júl. 14. 17:52
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja és csak vadász puskára van engedéje. Pisztojra nincs.
2013. júl. 14. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!