Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőrségi nyomozónak...

Egy rendőrségi nyomozónak most akkor mennyire mozgalmas, izgalmas a munkája?

Figyelt kérdés

Beszéltem nyomozókkal, de csak nevetnek a kérdésemen, állítják, h 99% papírmunka meg kihallgatás.

Esetleg, ha van itt nyomozó dobhatna egy privit!

Kössz előre is!



2013. júl. 18. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nyomozó,de az egyik ismerősöm az.


Igaz,hogy papír munka.

Helyesebben irodai munka,azt csinálják mint az ügyintézők ilyen-olyan cégeknél,csak annyival különbözik,hogy embereket is kihallgatnak.


Szóval ők nem azt csinálják mint a járőrök,hogy büntetnek,traffiznak,elfognak valakit,hanem irodai munka inkább.

És a nyomozóismerősöm mondta,hogy unalmas munka.

2013. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam nyomozóként. Kapitányságtól és természetesen beosztástól is függ, hogy milyen a munka. Én Bp egy kiemelt kerületében voltam, szerencsémre ott valamivel izgalmasabb volt a bűnügyes munka, mint sok helyen, de azt alátámasztom, hogy rengeteg felesleges irodai munkával jár. Néha úgy éreztem magam, mintha egy titkárnő lennék...

Miután más kapitányságra kerültem, már nem is akartam bűnügyön dolgozni részben a fenti okok miatt, ezért is lettem közrendes, az nekem jobban bejön, persze ennek is megvannak a hátrányai, de számomra "rendőrösebb", persze ezzel egyáltalán nem kívánom lebecsülni a jó részt irodában dolgozó kollégákat, csak egyszerűen én jobb szeretek terepen lenni.

2013. júl. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy ki mit ért "izgalmas" és "mozgalmas" alatt. Egy íróasztal mögött ülve, ügyeket felderíteni is lehet izgalmas és mozgalmas. Sőt, még elfogni is mehetsz. Az persze tény, hogy rengeteg papírmunkával jár, de ez ilyen. Egy közrendesnek se feltétlen abból áll a munkája, hogy percenként vetődik rá betörőkre, rablókra, tolvajokra. Az egy teljesen más jellegű izgalom, de az se mindig jó. Nem voltam közrendes, de szerintem nem tartanám izgalmasnak (és szerintem nem is tartják annak), amikor a sokadik családi balhéhoz, meg szomszédvitához kell kivonulni.

A kérdés tehát az, hogy aki rendőr akar lenni, az mit akar. Közrendesként jóval több emberrel találkozik és többet, cserébe kevesebb a papírmunka. A bűnügyes épp fordítva. De izgalom mind a kettőben van, illetve aki akar, az talál benne.

2013. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ZETAS ***** válasza:

Itt (11000-es kisváros, ebből 1/3 roma) igencsak izgalmas, hogy minden nap betöréses lopással, biciklilopással, garázdasággal kell cürhődniük.

Annyira nincs ember, hogy a nemrég ellenem indult eljárásban a kihallgatást az egyetlen bűnügyi technikusnak kellett csinálnia a kapott kht alapján. (ebből házkutatás 2 óra, 3,5 óra volt a jegyzőkönyv indulás-zárás, rabosítás és teszt további 1,5 óra.

Izgalom 0. Mozgalmasnak mozgalmas. A tzls láncdohányos volt és ez volt az első ilyen jellegű ügye. Nem unatkozott velem, sokat beszélgettünk :)

2013. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 19. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!