Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek eltúlzott a...

Szerintetek eltúlzott a BÍRSÁGOLÁS Magyarországon? 30-35-50. és a csillagos ég, már lassan pénzbehajtó céggé válik a rendőrség. Sok a baleset, de vajon követhetőek teljes mértékben a KRESZ szabályok?

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 14:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

30-50e Ft teljesen normális bírságösszeg. Ha minden 5e lenne senki se venné komolyan és ugyanúgy gyorshajtanának máskor is.


30e meg pont olyan, amitől még senki se megy csődbe, nem fog éhezni, viszont a hiányát megérzi.

2013. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem eltúlzottak, hanem inkább alacsonyak a bírságok Magyarországon, így nincs megfelelő elrettentő ereje. A közúti halálos balesetek száma egyébként pontosan az emelkedő bírságok és a zéró tolerancia elve miatt évről-évre csökken, de még így is Európa szerte arányaiban véve itt halnak meg a legtöbben.


A magyar ember csak a szigorú bírságolásból ért. Ha csökkennének a bírságok, az rögtön az így is a bányászbéka feneke alatt lévő közlekedési morál további romlását okozná.


Egyébként éppen a mai napon van a 9. évfordulója a forgalmi vizsgámnak, azóta több mint 100.000 km-t vezettem balesetmentesen. A KRESZ-t igyekeztem mindig betartani, szerintem ha nem is teljes mértékben, de 99%-ban betarthatóak a szabályok. A sebességhatárokat mindig betartom, közlekedési bírságot soha nem kaptam. Szóval aki nem vadállatként, piásan közlekedik, annak nem kell tartania a bírságtól.


26/F

2013. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

Inkább alacsonyak! Nincs visszatartó erejük. Egy ideje Angliában élek, na itt aztán szép bírságok vannak! Egy sima szabálytalanság is 500 font!(cca.160.000 Ft). Ha nem fújod meg az alkohol szondát, avval ellenszegülsz a rendőrségnek, az ugyanolyan súlyú, mintha ittas lettél volna(azaz 0.35 feletti alkoholos befolyásoltság), az pedig 1000 font a bírság, ellenszegülés esetén pedig ezen felül még amit a bíróság kiszab.

Otthon nagyon alacsonyak a bírságok.

2013. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, de Angliában az átlagbérek is jóval magasabbak. Teljesen rendben van ez a szigorított szabályozás, ami most van. Aki normálisan vezet és betartja a szabályokat, azt soha nem is büntetik meg. Viszont én még így is látok nap mint nap szabálytalankodó emberkéket. Ha a tévében is mondanak valami balesetet, mindig kiderül utólag, hogy valaki valami KRESZ szabályt súlyosan megszegett. Most már a rajtakapás hatékonyságát kellene csak fokozni. Mindenesetre jó úton haladunk.
2013. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Igen. a 30 körüli összeg még az alsó határ. Elképesztő, ahogy itt üldözik és bűnözőnek nézik az embereket. Engem pl. 50.000 ft fix bírságra akartak megbírságolni a közterületesek, mert mozgássérült parkolóhelyre álltam. Nem vettem észre a táblát. Van ilyen, és azóta más ismerősömmel is előfordult. Ha vitatom, mehetek szabálysértésre, ahol már fix 100.000 ft-tal sújtanak. A körülményeket nem mérlegelik semennyire, nem számít, hogy először, vagy 10-edszer fordul elő, nem számít, hogy tévedhettem, hogy nem jól látszik a tábla stb. (Ezt végül csodával határos módon megúsztam.)


Most meg az történt, hogy eltévedtem, az M7 nem fizetős részére akartam felmenni, helyette az M1 fizetős részére jutottam, ahol eltöltöttem kemény 5 percet. Ezért most kiküldtek egy 15.000 ft-os bírságot, amit ha 30 napon túl fizetek, 60.000 lesz. Hol élünk? Miért kell most fél-egy éves díjat befizetnem egy minimális tévedésért? Nem vagyok tolvaj, nem akartam ingyen menni az autópályájukon. Ezt miért nem lehet figyelembe venni.


És hogy alacsonyak a bírságok? Na jellemző ez a süketség a magyarokra, amit az előzőek írtak. Ja, nagyon kevés, mert Londonban több. És ott ott mennyi a fizetés? Mennyiért lehet kiadni egy lakást? És itt mennyi? De azt se hiszem, hogy máshol ilyen kegyetlen bírságolási és pénzbehajtási gyakorlat van. Mondjam azt, hogy én egyszer Olaszországban behajtottam a forgalommal szemben egy egyirányú utcába pont egy rendőr karjaiba? És mi történt? Semmi. Nem kellett se 100 eurót fizetnem, se 1000-ret. Csak kedvesen megkért, hogy máskor itt ne forduljak be. És én megígértem, és nem is fordultam. Így is lehet(ne).

2013. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

"Nem vagyok tolvaj, nem akartam ingyen menni az autópályájukon. Ezt miért nem lehet figyelembe venni."


Ha ezt figyelembe vennék, akkor mindenki ezt mondaná és mindenki "le...ná" a szabályokat.

Ja bocsi, nem akartam 120-al menni a belvárosban... ja akkor rendben van...


Megértem, hogy miért írtad, de belátható, hogy miért nem működik...

2013. aug. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem eltúlzott, plusz többszörösen bizonyítottuk hogy az engedékenységgel mocskosul visszaélünk, sajnos a közlekedés terén is csak a zéró toleranciából ért a magyar. Az elborzasztó statisztikák és a halottak fogynak, tehát a módszer hatékony.


A KRESZ szabályai világosak érthetőek és egészen triviális dolgok miatt kapják a bírságokat.

2013. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%
Ebben a szar országban csak behajtani tudnak a rendőrök bünt megelőzni nem.
2013. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
Azért az autópályadíjnál nem egészen így van. Ha azt látják, hogy 5 percig az autópályán vagyok, akkor talán azt is láthatják, hogy 10 perc múlva már nem vagyok ott, és még soha nem voltam korábban. Tehát igenis kiszűrhető, hogy tévedésről vagy visszaélésről van-e szó. Csak nem akarják kiszűrni. Egyszerűbb azt mondani, amit a tájékoztató levelükben is írnak, hogy semmilyen méltányosságra nincs lehetőségük a vonatkozó rendelet alapján.
2013. aug. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Ja, az előző választ a 6-hoz írtam.
2013. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!