Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit kaphat ezért az ember...

Mit kaphat ezért az ember pontosan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nos lenne egy kérdésem hozzátok. Múlthéten barátoméknál tartottunk egy kis bográcsozást. Miközben ott voltunk megittunk fejenként úgy 1-2 maximum 3 sört. Ezután valakinek (már nemtudom ki volt az) támadt az ötlete hogy menjünk le a kukoricásba. Gondoltuk miért ne? ( Ekkor még azt hittük a ház tulajdonosé a kukorica). Lementünk, én hülyeségből elfutottam bent a többiek elől míg ők a kukoricát ütötték, azonban később a végére picit én is becsatlakoztam. Ma kaptam a behívót valószínüleg eme ügyben. Milyen bírságra lehet számítani?
2013. szept. 25. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha behívót kaptál akkor semmilyenre. Csak a sorkatonai szolgálatod kell letölteni.
2013. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bírságra? Nem (csak) pénzbüntetés lesz valószínűleg.
2013. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tomala ***** válasza:
Ha például gyorsan megtérítitek a sértett kárát, és bocsánatot kérve eléritek, hogy megfelelő magánokiratban megbocsásson, akkor komoly eséllyel nem lesz semmi.
2013. szept. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
közben kiderült nem is ezért kaptam a beidézést, mert a beidéző lap már 1 nappal az incidens elött elkészült. Akkor halvány lila gőzöm sincs miért kaptam :O :D Na erre kiváncsi vagyok
2013. szept. 25. 20:44
 5/9 tomala ***** válasza:

Az nem derül ki, hogy tanúként idéznek-e meg? És hgy pontosan milyen szerv?


Egyébként a rendőrségnél rendszeres, hogy küldenek egy idézést X. napra, ami X+1. napon érkezik meg, és odaírják, hogy "az üggyel kapcsolatos minden bizonyítékot, okiratot hozzon magával", csak azt nem írják meg, hogy mi az ügy.

2013. szept. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tulajdon elleni erőszak vagy micsoda tanuként. Nem tudom mi történhetett O_o
2013. szept. 26. 01:14
 7/9 sni ***** válasza:
lehet, hogy a tulaj már előre tudta, hogy ezt fogjátok csinálni! ilyenek ezek a látnokok! :)
2013. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sni ***** válasza:
De ha tanú vagy, akkor normál esetben neked nem lesz semmi gáz belőle!
2013. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tomala ***** válasza:

Nem éppen.

Minden hatóság alapvető trükkje, hogy - ha nincs helye őrizetbe vételnek - tanúként idéz meg, és csak aztán csinál belőled gyanúsítottat. Két okból: egyrészt így valószínű, hogy elmész, másrészt a tanúnak igazmondási kötelezettsége van, míg a gyanúsítottnak nincs.

2013. szept. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!