Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kinek van elsőbbsége, ha...

Kinek van elsőbbsége, ha rendőr-, tűzoltó- és mentő-autó szirénázik és összejönnek egy kereszteződésben?

Figyelt kérdés

2013. okt. 19. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Senkinek.
2013. okt. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ha mind szirénázik akkor marad a jobbkézszabály
2013. okt. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Vagy egymás munkáját ismerve el tudják dönteni melyik a sürgősebb, melyik gyorsul jobban. Az sem mindegy, hogy egy koccanáshoz igyekvő baleseti helyszínelő érkezik a kereszteződéshez vagy épp egy metrótűzhöz igyekvő tűzoltó konvoj :D
2013. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha racionálisan nézzük akkor 1. a mentő mert az vagy egy konkrét esettel dologzik már azt szállítja, vagy egy konkrét esethez megy, ahol egyből beavatkozik.


A 2. a tűzoltó, mert ott azért ez a 2-3 mp nem lehet akkora különbség, meg nem lehet tudni mennyien vannak egy égő házban stb. most ha világvége sortűz van akkor nyilván egy flottányi tűzoltó megy az más.


A rendőr szerintem meg azért 3. mert ott hiába specifikus az eset amire kihívják, jogszerűen beavatkozni bőven nem mindig sikerül, az eljárás menetéről nem is beszélve, főleg ha senki semmit nem látott kategóriás a dolog.


KRESZ szerint ötletem sincs, ez csak elméleti fejtegetés volt.

2013. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sni ***** válasza:
100%
ha egyszerre érnek oda, akkor a kereszteződésben érvényes KRESZ szabályok szerint mehetnek!
2013. okt. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mindenképpen a mentőnek van elsőbbsége, hiszen életek múlhatnak rajta. Utána következik a tűzoltó, szintén életek múlhatnak rajta. Majd a rendőr. És végül a személyautó. Szerintem ilyen esetben fontossági sorrend van. És lehet, hogy a kresz szerint neked van elsőbbséged a mentő előtt, de ha ebbe valaki belehal, akkor sokra mész vele.

2013. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én azért írtam, hogy esetleg eldöntik egymás között, mert ahogy semmi sem fekete és fehér, úgy a szirénázók munkája sem ilyen.

Az sem mindegy, hogy RoKo megy szirénázva, egy esetkocsi rohan valahova vagy épp egy átszállítást végző mentőautó buricskázik arra. Az átszállítás is sürgős, de sokszor közel sem annyira, mint a másik kettő. Ugyanez elmondható a többi megkülönböztető jelzést használó autóról is.

Ezért írtam a #3-ban, hogy sok esetben akár lemondhatnak az elsőbbségükről a másik javára. Én már pl láttam olyat hogy a védett útvonalon haladó szirénázó mentőautó elengedte a másik szirénázó mentőt.

2013. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egyszerű, fel kell venni a szemkontaktust, majd egyik elengedi a másikat. Ez a fő szabály ilyenkor, úgyis meg kell győződjön mindkettő, hogy behajthat-e a kereszteződésbe úgy, hogy nem okoz balesetet.. A rendőr a mentőt előre szokta engedni, ha az is megkülönböztető jelzést használ.
2013. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sni ***** válasza:
a kérdés az volt, kinek van elsőbbsége, nem az, hogy ki kit enged el, elnézést, hogy a tényeknél maradtam! A valóságban elég kevés az esély arra, hogy ez a 3 jármű egyszerre érjen 3 irányból ugyanabba a kereszteződésbe, de mindenki először a mentőt engedi, utána a piros nagy vas!
2013. okt. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!