Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Üdv, az egyik aukciós portálon...

Üdv, az egyik aukciós portálon egy termékre előre utaltam pénzt, a többi lent! (? )

Figyelt kérdés
Szóval, hogy előre utaltam 40.000 Ft-ot egy termékre az egyik aukciós portálon, gondolom a felhasználó név amivel a terméket hirdették kamu volt! Egy bankszámlaszámra utaltam az összeget, viszont mást nem tudok az 'eladótól'! Ha rendőrségre viszem az ügyet, akkor bank köteles kiadni a számlaszámhoz tartozó személyt? Mert sajnos így lehúztak egyenlőre 40.000 Ft-al (de olyat is hallottam, hogy a rendőrség nemigen foglalkozik 100.000 Ft alatt ilyenekkel) ez igaz? Kérem válaszoljanak részletesen a kérdésre, köszönöm szépen!

2013. nov. 18. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Dehogynem foglakozik,és igen,kiadják a számlához tartozó adatokat a rendőröknek,de akkor mit kínlódsz itt te gyökér? azonnal menned kellett volna,feljelentést tenni....az valszeg már benézted,és ha naív voltál,nem hiszem,hogy vissza is kapod...de talán ha elfogják őket (idővel) és bebizonyosodik,hogy átvágás..akkor talán felelősségre vonják őket,de hogy visszakapbd a pénzed..csekély esélyt látok rá,apámat is átvágta valami szemét alkoholista,apród.hu-n..azóta soha nem rendelünk semmit neten,bár az csak pár ezer ft volt,nem 40.
2013. nov. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
miért, ha pl valaki (csak kérdezem) 2-3 hétig vár, akkor az már bukott dolog? miért?
2013. nov. 18. 11:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Foglalkozik vele a rendőrség, nekik ki is adja a bank a számlatulajdonos adatait (neked biztosan nem, és te sem fogod megkapni a rendőrségtől), viszont ami biztos: valószinűleg soha, de legalábbis évekig nem fogod visszakapni a pénzt. Viszont ha másért nem, azért érdemes feljenenteni, hogy mással ne tudja ugyanezt megcsinálni, és ugyanígy az adott oldalon is jelezd a történteket.
2013. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínű soha nem kapod vissza azt a pénzt, fogd fel tanulópénznek hogy nem utalunk pénzt semmiért előre. Utánvétellel futártól kell neten vásárolni.
2013. nov. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tetro ***** válasza:
Az utalásnál nem kellett véletlen egy nevet is megadnod? Milyen aukciós portál? Milyen visszajelzései voltak az eladónak?
2013. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A vaterás értesítőben volt e-mail és telefon szám is, a 2-3 hét alatt próbáltad minden módon felvenni vele a kapcsolatot, vagy csak vártad a csomagot? Milyen értékelési voltak az eladónak?
2013. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!