Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megtalálhatják így az elkövető...

Megtalálhatják így az elkövetőt? Miért intézték el ennyivel az ügyet?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!

Visszaélés történt a bankkártyámmal,3 hónapja tettem feljelentést.Pénteken kaptam a nyomozás felfüggesztéséről egy levelet,ez állt benne:"mivel az elkövető kiléte a nyomozásban nem volt megállapítható- felfüggesztem."

Kérdésem az lenne:miért nem hívtak be megnézni az ATM felvételen lévő személyt?

Illetve ha nyílvántartásba veszik az ügyet,és ez az alak benne van már,az ATM képek alapján végig fogják nézni a nyílvántartásban lévő fotókat?Vagy magától felismeri a rendszer ha beteszik?

Vagy temethetem is az ügyet?

Köszönöm a segítséget!



2013. dec. 1. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
lehet bukósisakban vette le a pénzed, és már buktad is :D
2013. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem,mert a bank azt mondtad anno,hogy van a tettes ellen bizonyíték.Lehet ki se kérték a felvételt?Meg van ilyen kép felismerő?
2013. dec. 1. 13:15
 3/10 A kérdező kommentje:
Mármint olyan,hogy beteszik az atm felvételt a nyílvántartásra,és ha szerepel a gyanúsított benne,akkor az felismeri?
2013. dec. 1. 13:19
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

„Nem,mert a bank azt mondtad anno,hogy van a tettes ellen bizonyíték.”


Hihető is... A bank semmit nem tud erről, nem is ad ki neked információt. főleg nem egy ügyintéző. A rendőrség központi szervekkel tartja a kapcsolatot és az ottani bankbiztonsági igazgatóktól kérik ki a felvételeket. Legfeljebb ő adhatna neked infót, de ő sem adhat csak a rendőrség. Legfeljebb annyit tud egy bankfiók alkalmazottja mondani neked, hogy van kamerafelvétel. De azt ő sem látja, mert azokat is központilag kezelik, ők nem rögzítenek helyben semmit, hiába van fizikailag ott a kamera.


Nyilván jobban tudja a dolgát az, aki ezt a határozatot küldte neked.


Lehet nem is volt felvétel, vagy csak rossz minőségű, de lehet hogy egyáltalán nem is látszódott rajta.

2013. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
óóó a francba...köszönöm a segítséget!Már kezdtem örülni,hogy ha van akkor csak beteszik az adatbázisba a képet.és ha már benne van a manus akkor csak kidobja...De akkor nyílván nem függesztették volna fel az ügyet.Remek...
2013. dec. 1. 18:39
 6/10 A kérdező kommentje:
egyébként többször is használta,több automatánál.
2013. dec. 3. 12:16
 7/10 anonim ***** válasza:
akkor csak meg tudják már fogni, amúgy nem a témához kapcsolódik, de pl. ezért jó az sms értesítés, illetve internetes hozzáférés a folyószámládhoz, hogy le tudd bármikor tiltani, ha szükség van rá
2013. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A kérdésem az lenne:3 hónapja vették nyílvántartásba az ügyet,mégis milyen adat merülhet fel az elkövető személyével kapcsolatban?

Miért nem nézik végig a büntetőeljárásban lévők képeit,hátha ott van.

Én nem tudom elhinni,hogy a bank nem adta ki a felvételeket.

Mikor előálltam azzal az ötletemmel,hogy ők lehet mégis tudják ki az elkövető,csak nekem nem mondják meg,és mit tudom én, van egy másik ügye és azzal vonták össze,megküldték ezt az ügyet annak a kapitányságnak,azt mondták,hogy ez itt nem a CSI...

2014. jan. 4. 21:00
 9/10 anonim ***** válasza:
igazuk van, ez nem a CSI, hogy minden ügyet sikerül 2 nap leforgása alatt felderíteni. ahogy mondták, simán elképzelhető, hogy bukósisakban vagy valami más arcát takaró dologban ment oda az ATM-hez, és akkor tökmind1, hogy készült-e róla felvétel. az meg persze hozzátartozik az igazsághoz, hogy elméletben nagyon rajta vannak az ügyön, gyakorlatilag meg túl kemény meló lenne, meg persze nem lehet 1 kiemelt emberrel foglalkozni. egy nap meg legalább 10-20 lopás, visszaélés stb. történik. ezeknek mind utánna lehetne járni, csak ahhoz nincs elég szakértő ember.
2014. jan. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

40 alkalommal használta a kártyámat,nem hiszem,hogy végig le lett volna takarva a pofája.És szerintem rohadtul nincsenek rajta az ügyön.

Mondták,hogy netes csalásokból érkezett rá pénz.Kérdeztem,hogy azt vizsgálják-e,amire azt a választ kaptam,hogy azt:nem. Kérdeztem,hogy miért,és majd azt az a kapitányság vizsgálja ahol egyesítik az ügyeket,és a feljelentéseket ami ugye ellenem érkeztek,mert az én számlámra lett kicsalva a lóvé...

2014. jan. 6. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!