Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 29 évesen hogyan induljak el...

29 évesen hogyan induljak el rendészeti vonalon?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, 10 éve informatikával foglalkozom, de nem szeretem csak ezt csinálni. Régóta vágyom hadászati, rendészeti munkákra, akár műszaki, informatikai nyomozói területen. (Honvédség, AV, NNI) Nyomozós filmeken nőttem fel, és jó a logikám a bűnügyekhez. Van már informatikai diplomám és nyelvvizsgám. Szerintetek melyik irányba induljak el? Tudom, hogy be kell járni a ranglétrát, erre hajlandó is vagyok, akár járőrként is kezdek, de a Rendőrtiszti Szakközépbe ilyen idős fejjel durva lenne beülni :) Az NKE idősebbeknek szóló képzései pedig ha jól megnézitek a felvi.hu-t, a megjegyzés rovatok szerint nagy arányban már állományban lévőknek szólnak. Tanácstalan vagyok, még van hat évem a felvehető korhatárig, szeretnék jó irányba elindulni.

2013. dec. 30. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. Menj közmunkásnak.
2013. dec. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezen is gondolkodtam, de még nem döntöttem el, hogy a muskátliültetés, vagy az irodai munka kímélné-e jobban a térdem kalácsát...
2013. dec. 31. 07:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha biztos vagy benne, hogy ezt szeretnéd csinálni, akkor ne érdekeljen mások véleménye, menj nyugodtan rendészeti szakközépbe (nem rendőrtiszti, ahogy te írtad, mivel itt nem kapsz tiszti rendfokozatot). Az NKE-n pedig levelezőn nincs olyan alapszak, amire te civilként is jelentkezhetnél. Szóval döntsd el, mit szeretnél. Ha tényleg az az álmod, hogy rendőr legyél, akkor vágj bele.
2013. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ráb asztál, mert hivatásosnak, egyetemre már nem jelentkezhetsz(25év a nappali korhatár, a levelezős csak állományban lévőknek van, nekik is 30 v 35 év a felső korhatár.)

azt tudod csinálni h elmész a szakközépbe, kijárod a 2éves tiszthelyettesit, informatikai vonalra specializálódsz, és 2év szolgálati viszony után ha elég jól nyalsz akkor az aktuális parancsnokod támogató nyilatkozatával a kezedben mehetsz levelezőn a tiszti képzésre ahol már komolyabb pénz, beosztás vár.

de én nem ajánlom ezt neked, mert legjobb esetben 4-5 év múlva leszel tiszt, és akkor fogsz olyan netto 200 körül keresni, egy multinál jóval többet keres egy iT-s, főleg ha jó vagy.

ha megvan az elhivatottság akkor olvass az nke-rtk oldalán, ott asszem kivan írva a korhatár, v a felvin.

2014. jan. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez elég érdekes kérdés. Otthagyni a jóltejelelő informatikát azért, h. a cégnek dolgozhass...

Végül is mi lett Veled, hogy döntöttél, hol vagy most?


Egy időben én is gondolkodtam azon, h. rendőr leszek (26 évesen, közgazdász diplomával). A helyi kapitánnyal volt is egy beszélgetésem (kisváros), de mégsem így döntöttem.

2018. ápr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!