Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Internetes átverés, mi a teendő?

Internetes átverés, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az aprod.hu-n cseréltem egy illetővel mobiltelefont. Én is egy mobilt adtam, ő is azt küldött. Egy napon adtuk fel, másnapra mindketten megkaptuk. Kibontottam, be akartam kapcsolni, de süket, meg se mukkan a telefon. Írtam az eladónak, azonnal válaszolt, hogy nála müködött. Én csak bizonygattam, hogy nem müködik, teljesen süket. Erre írta, hogy videóra vette, amikor becsomagolta a telefont, felvette, hogy minden funkciója működik, valamint azt is, hogy megcimezi nekem, és becsomagolja. Ezt a videót el is küldte nekem, valóban igy volt, de nálam mégsem müködik. Van értelme feljelentést tennem ? Ő váltig állítja, hogy hibátlan volt a telefon, és nem küldi vissza. Állítása szerint minden internetes üzeltnél videora veszi, ahogy be vagy kicsomagolja az árut. Köszönöm előre is a válaszokat!

2014. jan. 5. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
esetleg feltölthetnéd a telefon aksiját ;)
2014. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Töltésre reagál, de bakpcsolni nem lehet ... megnéztem, a bekapcsológombnál van valami pöcök eltörve. De nem nálam tört el, ez biztos :(
2014. jan. 5. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egyikőtök sem tudja bizonyítani az igazát.
2014. jan. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
első aranyszabály, hogy ilyen dolgokat csak személyesen. valóban, felesleges feljelentést tenned, mert mint ahogy a 3-as mondja, te sem és ő se tudja bebizonyítani, hogy mi az igazság. ez egy tanulópénz lesz.
2014. jan. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!