Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért kockáztatnak a csalók?

Miért kockáztatnak a csalók?

Figyelt kérdés
Valamit nem értek! Számtalan embert vertek már át különbözö oldalakon (apród,hardverapró stb..) banki átutalással,szóval hogy igy könnyen utána tudnak járni a csaló kilétének,vagy van más opció is ez irányú dolog kikerülésére?
2014. jan. 7. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a csalók nem banki átutalással fizettetnek, plusz arra építenek, hogy ha csak néhány ezressel vágnak le akkor abból nem lehet komoly ügy, ha egyáltalán elviszed addig, hogy feljelentést teszel. Néhány ezer forintos csalás esetén például bejelntést se tennék, tanulópénz, de amiatt nem járnék bíróságra stb. Szerintem sokan így vannak ezzel (és így éppen emiatt - miattam is ugye - virágzik ez a biznisz)
2014. jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ma 10:48

Nem erre gondoltam! Hanem hogy hirdetnek egy terméket és átutalást kérnek a számlaszámra,és ott a nevükön van a számlaszám.? mert igy könnyen lenyomozhatóak,nem? szóval miért válalják ezt a kockázatot?

2014. jan. 7. 10:52
 3/5 tetro ***** válasza:

10.52

mert ennyire buták.

a másik hogy küldenek egy csomagot neked valójában. utólag nehéz bizonyítani, hogy nem volt benne csak egy tégla.

2014. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosítok. A csalók sohasem kockáztatnak. Ők így hiszik. Csak van buta csaló, aki téved, és okosabb csaló, aki kevésbé téved.

A banki tranzakció ősi módszere a trükközőknek, te ne próbálkozz, írásod alapján kevés hozzá a tudásod és fantáziád. Én simán meg tudnám csinálni, csak annyi a baj, hogy van gerincem is. Az meg nem hagyja.

2014. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
így van. egy részt senki nem tudja megerősíteni, hogy amit ő ad bankszámlaszám, az az ő nevén van. másik pedig az igazságszolgáltatás tehetetlensége. ha csak ennyi lenne, hogy ott a név, kinek utaltál, minden csaló el lenne már fogva, és börtönözve. de nem így működik. van egy bizonyos összeg, ami alatt csak szabálysértést követ el, nem pedig bűncselekményt. aztán ahogy mondták mások is, vannak, akik eleve oda se jutnak el, hogy besétáljanak feljelentést tenni, pont amiatt, mert úgysem jut előrébb. ebből az következik, hogy 20 embertől kicsalja a pénzt, ebből 3 feljelentést tesz, és ő megússza. 1-2 hét múlva ismét lehet újra próbálkozni.
2014. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!