Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Üzletszerű csalásért mit...

Üzletszerű csalásért mit kaphatok?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Holnap szeretném magam feladni a rendőrségen,mert az interneten keresztül üzletszerűen csaltam.

Kis összegeket,a legnagyobb kár amit okoztam 5000ft volt,és fizettem is vissza. 300ezer forint alatt van az összeg,amit így szedtem össze.

1 éven keresztül csináltam,a barátom kártyájára kértem a pénzt,aki viszont nem tudta,hogy nem küldöm el a termékeket.

Őt beidézték csütörtökre,de nem akarom,hogy helyettem ő kapja meg a büntetést.

Sajnos több száz embert csaptam be.

Tudom,hogy egy utolsó senki vagyok,de szeretném kérni a segítségüket.

Ha holnap mindent bevallok,mennyi a valószínűsége,hogy előzetesbe fognak tenni?

Így hogy bemegyek,a barátomnak is fel kell még utazni oda,ahova beidézték,vagy esetleg az itteni rendőrség elintézheti ezt?

A másik kérdésem,hogy itt csak albérletben lakom,nem vagyok bejelentve.Mennyit fog ez számítani,hogy nem a lakóhelyem szerinti rendőrségre megyek?

Köszönöm válaszukat!


2014. jan. 13. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy jogászt, ügyvédet. Gyakorin ki tud erre pontos választ adni?
2014. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van 1-2 ember aki jártas itt az ilyenekben . Régebben barátom tett is fel kérdést és okos válaszokat kapott rá . Ezért tettem fel itt .
2014. jan. 13. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Írj nekem privátot légyszives!
2014. jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha felhívod azt a kollégát, aki beidézett, vagy a helyi rendőrségen megpróbálsz beszélni vele, akkor egész más minőségben fognak beidézni. Az 100%, hogy a barátod is behívják, de nem mindegy, hogy gyanúsítottként, vagy tanúként. Szerintem meg lehet vele beszélni, hogy a kihallgatásodat a helyi rendőri szervnél legyen, bár ennek a helyi kollégák nem fognak örülni.

Előzetesbe biztosan nem tesznek ezért, oda azért komolyabb dolgokat kell csinálni, illetve ha saját magadra teszel terhelő vallomást, akkor még indok sincs rá.

2014. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szasztok! 20.éves fiú vagyok! Sajnos rákényszerültem pár netes csalásra,mert nem volt megélhetésem.Kb 25 embert utalt nekem ,de nem küldtem el az árut.Több mint 1-éve nyomoznak.Ezért milyen büntetés járhat?Még sosem csináltam semmi ilyet.Sosem voltam büntetve.Aki hasonló helyzetben esetleg volt,írjon.
2015. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

"Rákényszerültem..."

Ez de cuki!

Vállald a felelősséget, tróger senki! A sitten "rákényszerültél" azóta erre-arra, remélem!

2023. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!