Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Helyszíni bírságot, elzárásra...

Helyszíni bírságot, elzárásra változtatták?

Figyelt kérdés
Októberben, lakott területen kívül, nappal figyelmetlenségből nem kapcsoltam fel a fényszórót az autómon, ezért megbüntettek 5000 Ft-ra. Csakhogy nekem teljesen kiment a fejemből, elfelejtettem befizetni, és ma jött a levél, hogy a be nem fizetett helyszíni bírságot átváltoztatták jelen esetben 1 nap elzárásra. Van még lehetőségem befizetni ezt az összeget, vagy már nincs mese ha átváltoztatják elzárásra akkor le kell töltenem?

2014. jan. 17. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
nincs. mindenkepp felultetnek a fingofara.
2014. jan. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
egy tapasztalattal több lesz ... milyen a fogda belülről
2014. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A bíróság ilyenkor átváltoztatja, és az elővezetésed leküldi a helyi rendőrségnek.

Menj be, és kérd el a csekket, majd fizesd be, mert ha ők mennek érted, akkor az minimum 7eFt elővezetési költség.

2014. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetesen befizetheted az eljárás bármely szakaszában.

Még most minden plusz költségtől mentesen. Ha most nem vonulsz be önként, vagy nem fizeted be gyorsan a bírság összegét, akkor elővezettetnek a rendőrség útján, aminek a költsége km-enként 450 ft, de minimum 7000.


A legjobb lenne, ha a befizetés után a csekkszelvénnyel bemennél a járási hivatalba és bemutatnád. Az elzáró határozaton rajta van a címük, és az is, ki az ügyintéző, akit keresned kell. Vagy faxold át (csak akkor előbb fénymásold le, és a tetejére írd rá, hogy xy ügyintéző részére) vagy scanneld be, küldd el emailben.

2014. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi köze a járási hivatalnak a bírsághoz, és az elővezetéshez. A rendőrségre kell bevinni, ők lefénymásolják, és írnak egy jelentést, és ennyi.

Gondolom te vagy az a NAV-os kérdéshez is hozzászóló, kicsit el vagy tájolódva ezekben a kérdésekben...

2014. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közbe megoldottam, még ki tudom fizetni. :D
2014. jan. 18. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!