Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jó vagy rossz, hogy a rendőrko...

Jó vagy rossz, hogy a rendőrkocsikban egyre több beépített kamera van, mint az USA-ban?

Figyelt kérdés

2014. jan. 31. 22:06
1 2
 1/16 sni ***** válasza:
59%
2014. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem rossz, nekik jó.
2014. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 sni ***** válasza:
bocs, igen, nézőpont kérdése...:)
2014. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Jó. Ilyenkor egyértelműen lehet bizonyítani, ha a jó polgár ellenáll a rendőrnek, vagy épp fordítva történik valami huncutság. Bizonyítékként lehet használni, sok esetben nagyban megkönnyítené a bíróság munkáját. Nem is értem, hogy miért nincs minden rendőrautóban, nem hiszem el, hogy olyan marha nagy költség lenne.... jó nyilván rohadt drága lenne :D
2014. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Vannak olyan országok ahol minden kocsiban kötelező a kamera pl. Oroszország.
2014. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó. Én szabályosan közlekedek, nincs félnivalóm. A magyar ember főként szabálytalankodik és a rendőrt szidja mindig, így legalább egy kicsit letörik a szarvukat.
2014. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is jó, így nem tagad le senki semmit. Habár a rendőr is azt vesz fel amit akar, mert ezekre a kamerák is olyanok, hogy csak gombnyomásra indulnak. Valamennyit az előzményekből is rögzít, így nem baj ha későn indítja el a felvételt.


Így sem a rejtett erőforrásnak, sem a hétköznapi magyar autósnak és a rendőrnek sem lesz mit letagadnia....

2014. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak olyan országok ahol minden kocsiban kötelező a kamera pl. Oroszország."


Nem kötelező Oroszországban sem minden kocsiba kamera, csak az elcseszett biztosítási rendszer miatt sokan raknak bele.

2014. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha azt vesszük mindenképp hasznos mert ha valakit tényleg jogtalanul büntet a rendőr a felvétel alapján a felettesei visszanézhetik hogy mi is történt valójában akkor. Meg ugye azzal számtalan váratlan szabálytalanságot rögzíthetnek vele ami csak egy pillanat az egész és sokszor elsőre a rendőr is bizonytalankodik így visszanézheti a felvételt.

Én nem félek ettől, örülök is hogy van ilyen. Én szabályosan közlekedek, eddig is csak egyetlen egyszer állított félre a rendőr pedig heti szinten van hogy jön mögöttem egy rendőrautó és amikor először levillogott akkor is azért mert nem volt jó a hátsó lámpám és igaz hogy csak minimális összegű bírságot szabta ki de mondta nekem hogy muszáj neki hiába mondom azt hogy épp akkor éghetett ki mert elhiszi ő csak ugye van kamera ami többször is felvette hogy gond van így ha nem büntet meg akkor őt büntetik meg érte és utána engem is szintén.

És én utána kérdeztem ismerősöktől és igazat adtak ebbe. Tudom kegyetlen én is pufogtam tőle, de ez van jobban oda kell figyelni és ennyi.

2014. jan. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt mindenki kihagyta, hogy ez a kamerás okosság azért lett kitalálva, hogy egy járőr egyedül is intézkedhessen. Így autónként egyszerűbb esetekben meg lehet spórolni egy embert. Tőlünk nyugatabbra - pl USA - is azért van kamera, mert a legtöbb esetben egy rendőr intézkedik.
2014. febr. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!