Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kell fizetnem a rendorsegen,...

Kell fizetnem a rendorsegen, ha felakarok jelenteni valakit?

Figyelt kérdés
Lopasert jelentenek fel valakit.
2014. márc. 1. 22:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem, de mivel ékezetek nélkül és fura helyesírással írsz, feltételezem, nem itt vagy. A te országodban nem tudom, mi a helyzet ilyen téren.
2014. márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. márc. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
Nem kell kifizetni, de ha alaptalanul vádaskodsz, téged is feljelenthetnek, becsületsértésért, hitelrontásért.
2014. márc. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
58%

"...vádaskodsz, téged is feljelenthetnek, becsületsértésért, hitelrontásért."


Vádat, csak az ügyészség emel...

A becsületsértésnek semmi köze egy feljelentéshez.

A hitelrontás meg valami ezotérikus gyógymód, nem? :D

Ülj le fiam, egyes!

2014. márc. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Bucsek, ismered a "ha hallgattál volna" kezdetű mondást?

Alkalmaznod kéne... ha nem tudod, mi a hitelrontás, az önmagában nem szégyen, de azért ország-világnak kikiabálni...

2014. márc. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Hallgatlak.
2014. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%

Becsületsértés

227. § (1) Aki a 226. §-ban meghatározottakon kívül mással szemben

a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben vagy

b) nagy nyilvánosság előtt

a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a becsületsértést tettlegesen követi el.


Hitelrontás nincs a BTK-ban, sem vádaskodás. Ha tévednék, akkor légy szíves idézd be a törvényi hivatkozást!!!

Nagy valószínűséggel több eljárást indítottam lopás elkövetése miatt mint te, és nyilván tűrni kell, ha egy 12 éves vérpistike azt sem tudja, hogy mit beszél.

Ezek nem segítő hozzászólások, hanem idegesítőek, arra nézve, hogy a rendőrség topicban nyilván rendőrök válaszolnak, akik tudják is, hogy miről beszélnek.


Várom a törvényi hivatkozást a hitelrontásra, addig is kapsz egy negatívot...

2014. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
Hát Bucsek, nem csalódtam benned, rendőr vagy. K beszélt vádemelésről? Alaptalan vádaskodásról volt szó. Az általad szépen beollózott törvény, amit nyilván nem fejből idéztél, szerinted nem meríti ki a becsületsértés fogalmát, ha valaki azt mondja valakire, hogy tolvaj, és ez a kijelentése teljesen alaptalan? És a hitelrontás fogalmát sem meríti ki, ha ugyanezzel a jelzővel illet egy olyan embert, aki esetleg a vagyonvédelmi szakmában dolgozik, és ez a hír terjed róla hogy lop? És mivel írtad, hogy rendőr vagy így remélhetően tényleg ismered a BTK-t, de lehet, hogy lövésed sincs ugyanez Polgári Törvény Könyv tartalmával. De te nem kapsz egyest, mint te okosan osztod, vigyél haza fiam egy csillagos ötöst!
2014. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Hasonló választ vártam. Várom a törvényi hivatkozást az igazadra. Én alá tudom támasztani, amit beszélek.
2014. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
9%

1996. évi LVII. törvény Tpvt. 3. § szerint:

,,Tilos valótlan tény állításával vagy híresztelésével, valamint valós tény hamis színben való feltüntetésével, úgyszintén egyéb magatartással a versenytárs jó hírnevét vagy hitelképességét sérteni illetve veszélyeztetni."

2014. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!