Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendvédelmi szerveknél ez...

A rendvédelmi szerveknél ez hogyan működik?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy valamikor egy alacsonyabb rendfokozatban lévőnek ezt kell mondania, hogy jelentkezem parancsnok úr vagy kérek engedélyt stb. Kicsit idétlen a megfogalmazás, de az lenne a kérdésem, hogy ezeket a formaiságokat kiknek és mikor kell használniuk, illetve hogy hangzik a szakszerű megfogalmazás és vannak-e a felsoroltakon kívül más ilyen kifejezések használatban?
2014. máj. 24. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Makovics járör!

PARANCS!

Miért van még itt?

JELENTEM WC-n VOLTAM HADNAGY ÚR.


kb így működik. Ha valakit számon kérnek, vagy hivatnak akkor kell használni a Jelentkezemet is.

2014. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
köcsögmind
2014. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 SimkoL ***** válasza:
Nem egészen így van az életben :) Nem a rendfokozat hanem a beosztás viszi a 'Jelentkezem'-et.
2014. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ki tudnád ezt fejteni kicsit bővebben, hogy mikor használják, milyen szituációkban? Gondolom nem kell minden magasabb beosztásúnál használni.
2014. máj. 24. 21:20
 5/9 SimkoL ***** válasza:
Én csak a szervezetszerű főnökeimnek jelentkeztem, nekik is csak az első találkozáskor. 'hál istennek nem sok volt. Amikor a végén egy vidéki kapitányságra kerültem ügyeletvezetőnek a kapitányságvezető és a hivatalvezető volt a főnököm, de én mint ügyeletvezető főnöke voltam - munkaidő után pedig főleg - a közrendvédelmi és a közlekedési járőröknek is. Ha pedig szigorúan nézzük akkor munkaidő után a kapitány jogkörében jár el az ügyeletvezető - kivéve személyi kérdéseket - tehát akár egy osztályvezetőt vagy vidéki viszonylatban egy örsparancsnokot is utasíthat. - volt rá példa hogy nem egyezett az álláspontunk de akkor is végrehajtotta -.
2014. máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2014. máj. 25. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy más is leírta, ne a rendfokozatot nézd,hanem a beosztást. Egy törzsőrmester nem fog "lejelentkezni" egy főtörzsőrmesternek akivel egy járőrautóban vannak:)

Ha beosztásban magasabb személy téged hív, te pedig PARANCS szóval válaszolsz. Irodájába belépéskor engedélyt kérsz belépni,illetve távozni, illetve aki felé jelentési kötelezettséged van neki jelentesz.

2014. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ha továbbra is minden jól megy, őszre már én is megismerem a rendőrlét csínját-bínját :)
2014. máj. 27. 20:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Akinek beosztottja vagy, annak "Erőt, egészséget" köszönéssel, és a "jelentkezem" szavakkal köszönsz. Attól függ, hogy a parancsnokod mennyire alakias.

Például van pár olyan főnök, akit tegezek, de azért megadom a tiszteletet mindig, úgy hogy ha meglátom, vagy telefonon hív, akkor, szia, jelentkezem-et mondok.

A tisztelgés nem szokás, pedig elő van írva.

2014. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!