Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek mennyire fontos,...

Szerintetek mennyire fontos, hogy egy rendőrnek legyen "kiállása", tekintélye?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon, ennek ellenére egy csomó ránézésre számomra fizikailag alkalmatlan suhancok mászkálnak az utcán egyenruhában.

Nyilván tisztelet a kivételnek, de néha nem értem, miért nem kötik meg jobban, hogy kiket vesznek állományba.



2014. máj. 27. 11:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Inkább legyen értelmes, mint nagydarab suttyó.


Az AVH -ba volt elég 185cm felett bekerülni, valószínű senki nem akarja azokat az időket vissza.


Egy rendőr legyen értelmes és határozott elsősorban.

2014. máj. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%

Ez olyan butaság, már ne haragudj.

Rengeteg orvos van, aki kis félszeg introvertált, de teszi a dolgát.

Van rengeteg tanár, akik igyekeznek rutinból tanítani, kis csendes emberek és mégis hatással vannak, noha soha életükben nem neveltek, vagy emelték fel a hangjukat.

Van egy csomó akadémikus, aki látszólag félidióta. Ki nem néznéd belőle, hogy ha megszólal, csodákat tesz.


Majd ha ezeken elgondolkodsz, megértheted, az emberek valódi milyensége nem számokkal megjelölhető paraméterektől függ.

Ezek megfoghatatlan dolgok.

2014. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Nem minden rendőrnek az a dolga, hogy verekedjen túlerőben..


Ezer féle dolgot látnak el, ha nincs elég fizikuma, akkor hívjon segítséget, gondolkodjon, az a fontos.

2014. máj. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nagyon-nagyon fontos, a rendőrnek a jelenlétével erőt és biztonságot kellene sugallni.
2014. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

A tanári és az orvosi hivatás merőben eltér a rendőri hivatástól.

Nem lehet őket összehasonlítani.


Egy rendőrnek kell tekintély, kell, hogy tartsanak tőlük a bűnözők, potenciális bűnöző jelöltek.

2014. máj. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

viccnek érzem az érvelést, amikor a hivatás mögé bújtatod az érvelésedet.

Mint tanár mondom, a tanári pálya sem hivatás, de a rendőri különösen nem.

Tehát ha lecsupaszítod az általad ráaggatott karácsonyfadíszeket a mondandódról, kiderül, hogy ez egy tisztességesen ellátandó munkakör néhány alapvető elvárással.ú

Semmi több.

2014. máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ha csak a a fizikumot nézzünk akkor nézd meg a Kunkli Tivadar vs Bob Sepp meccset,majdnem 100 kg a különbség köztük.
2014. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%

Hát az oktatással éppen az a baj, hogy a tanárok már nem tekintik hivatásnak. Ennek a szónak van egy jelentése, ami több a munkakör tisztességes ellátásánál, de most nem ez a kérdés.

A rendőr "kiállásával" az az alapvető probléma, hogy ezt tökéletesen félreérti a kérdező is másokkal együtt. Itt a kiállást valamiféle fizikai erőnek értelmezik. Nem az a kiállás. Hanem az (most leszámítom az erős indulati cselekvéseket, mert akkor megint más a módszer), amikor a bűnözőnek egyszerűen nincs kedve belém kötni. Nem azért, mert 20 kiló súlytöbbletem, 10 centi nyakkerület többletem, és 15 centi felsőkar kerület többletem van. Csak úgy, rám néz, és nem érez ösztönzést, hogy belém kössön. Ez a kiállás. És nem erővel, hanem megjelenéssel érem el. Persze ehhez sok mindent kell tudni, beleértve a fizikai küzdelmet is. De azt csak másodsorban. A tanár sem azért kapja a tiszteletet, mert katedrán áll. Sőt,azért manapság egészen mást kap. Aki tiszteletet kap, tekintélye van, az akkor is megkapja, ha ő ül a padban, a diák pedig szemben áll.

De semmiféle pályának nem lesz tekintélye akkor, ha egy társadalmat (a többségét) már különféle módszerekkel rávették arra, hogy az adott pálya képviselőit lenézze. Ezt történt, történik a rendőri pályával, a tanársággal, de sok más, így az orvosi pályával is. Sőt, úgy általában, ma a tekintély utálni, mocskolni kell, ma a bunkóság és erőszak a menő, azt kell tisztelni. És aki nem teszi, annak hamar beverik a fejét.

2014. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Lumpenproletár ***** válasza:
47%
Szerintem fontos.
2014. máj. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!

Pont, hogy nem a nyers fizikai erőt értettem "kiállás" alatt, hanem a magabiztos fellépést, határozottságot, és ezt szerintem bőven hiányolni lehet az aktuális állomány jó néhány tagjából.

2014. máj. 27. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!