Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha tudom, hogy van egy nagyon...

Ha tudom, hogy van egy nagyon veszélyes útszakasz amin át kellene haladnom, akkor lehet rendőri biztosítást kérni arra az útszakaszra? El lehet ezt intézni, hogy rendőri kíséret legyen azon a részen? Pár kérdés még lentebb.

Figyelt kérdés
Tényleg létezik, hogy valakinek vannak olyan kapcsolatai, hogy szól valakinek és nem küldik ki a csekket, ha a traffipax fotózott?
2014. júl. 4. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Ez nem így megy hogy betelefonálsz és kísérnek. Van néhány kirívó eset, de azok inkább csak katasztrófa idején vannak.


Csak egy példa: Nálunk amikor megárad a Duna akkor van egy erdős szakasz melletti út ahova a vadak felmenekülnek a víz elől. Ilyenkor lezárják az utat és óránként egy autókonvoj mehet át rajta rendőri kísérettel.


2. Igencsak jó kapcsolatoknak kell lennie hogy valakinek a traffipax miatt ne küldjenek csekket. Az a helyzet hogy a traffipax amikor lefényképez, már mobilhálózaton keresztül tölti is fel a fényképeket valahova a központba. Ezt szerintem csak úgy lehet elintézni ha igencsak a felső vezetésnél vannak kapcsolataid.

2014. júl. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ha tudom, hogy van egy nagyon veszélyes útszakasz amin át kellene haladnom, akkor lehet rendőri biztosítást kérni arra az útszakaszra?"

Lehet. Kérhetsz rendőri biztosítást, de ez nem ment fel a KRESZ szabályainak betartása alól. Ráadásul az ilyet ki is kell fizetned: meg kell fizetned a kiszállási díjat, a kíséret során megtett kilométerek díját, illetve a kíséretet adó rendőrök munkabérét. Szép kis summa.

"Tényleg létezik, hogy valakinek vannak olyan kapcsolatai, hogy szól valakinek és nem küldik ki a csekket, ha a traffipax fotózott?"

Elméletileg nem, mert minden automatikus, a rendőr nem is lát bele, stb. Gyakorlatilag meg mindenkit meg lehet venni és a teljesen számítógépesített rendszerek is kijátszhatóak.

2014. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!