Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a különbség a készenléti...

Mi a különbség a készenléti és a sima rendőrök között?

Figyelt kérdés
azt tudom, hogy a készenléti rendőröknek piros sapkájuk és karszalagjuk van, míg a "sima" rendőröknek kék. Beosztásbeli, fizetésbeli vagy úgy konkrétan milyen dolgokban tér el egymástól a két rendőri szerv?

2014. júl. 6. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

A készenléti rendőrség jött -emlékeim szerint- 2010 júliusával a "csendőrségre" való megnövekedett társadalmi igény miatt, a sima rendőr meg maradt sima rendőr.

Ha majd valami nagyonhülye idejön, és beleköt, hogy neki ez nem tiszta, akkor veszem majd a fáradtságot, és leírom kicsit bővebben.

2014. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm!
2014. júl. 6. 15:37
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

Egy kicsit nagyobb jogkörük van igazából mint a sima rendőröknek.

Nem sokkal de éles helyzetekben jobban reagálhatnak.

Fizetésben is jobbak és azért nem könnyű oda bekerülni.

2014. júl. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Úgy olvastam, hogy a "képzeletbeli és a sima rendőrök"

lol

2014. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
akkor oda úgy lehet bekerülni ha van rendőri pályán pár éves szakmai tapasztalat, jól gondolom?
2014. júl. 6. 22:43
 6/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha valamelyik rszki-t elvégezted, akkor akár rögtön oda lehet kerülni.
2014. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Néha megdöbbenek a válaszokon, marha nagy butaságot állítanak.


"Egy kicsit nagyobb jogkörük van igazából mint a sima rendőröknek."

Ugyan az a jogkörük, a feladatuk viszont sokkal egyszerűbb.


"Nem sokkal de éles helyzetekben jobban reagálhatnak."

Mi a fészkes ...nét akartál ezzel mondani?


"Fizetésben is jobbak és azért nem könnyű oda bekerülni."

Fizetésben ugyan arról a bértáblázatról kapják a pénzt, mint a rendőr, csak ott kifizetik a túlórát, a rendőrségen nem. Olyan könnyű oda bekerülni, hogy az utcáról 5 hónapos képzéssel vettek fel civileket, mindenféle szűrés nélkül. Volt olyan kollégám aki leszerelt a rendőrségtől, és felvételizett a készenlétihez, mert így gyorsabb volt.



"akkor oda úgy lehet bekerülni ha van rendőri pályán pár éves szakmai tapasztalat, jól gondolom?"

Fentebb írtam, egy rendőr felkészültsége, jogszabályismerete sokkal jobb, a készenlétinél viszont csapatgyakorlatok vannak, mert ők a tömegrendezvényekre lettek kitalálva. Ismerek pár készenlétist, ha átjönne rendőrnek, akkor sokat kellene tanulnia, mert a szakmához nem sokat konyít. Én viszont mint rendőr tanultam csapatgyakorlatot, és benne vagyok a csapaterős században is, úgyhogy nem tudnának újat mondani.


Picit el vagytok tájolódva. Ülnek hatan a mikrobuszban, de egyik sem tudott megírni egy előállítást, ez saját tapasztalat sajnos.

2014. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Bucsek, bár jogos is lehetne amiz írsz,.de eléggé sarkított, általánisított vélemény. Kikérem magam és kollégáim nevében. Nagyon utálsz te minket.

Én sem szapulom a vidéki kapitányságokon dolgozó rendőröket, pedig némelyik életveszélyesen ostoba. Mégsem általánosítok.

Van, amikot 12 óra alatt van annyi címem, mint talán nektek 1 hét alatt.

Más Pest, más vidék.

Cseréljünk, jót tenne a nyugalom nekem.


5 hónapos képzéssel objektumőrök vannak.

2014. júl. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Bucsek, igen el vagyok tájolódva pont ezért tettem fel a kérdést, hogy többet megtudhassak a rendőrségről, mivel idén felvételiztem Miskolcra. Ugyanakkor köszönöm a válaszodat és a többiekét is.
2014. júl. 9. 18:16
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem utálom a készenléti rendőrséget, hanem semmibe nézem őket az én megyémben. Én is ezt mondtam, hogy vidék és Pest más, de itt hidd el nekem, hogy hülyék mindenhez. Múltkor egy anyagi káros balesethez hívtak ki, mert közölték, hogy ők nem tudnak jelentést írni. A TIK-es, és én is kiröhögtem őket. Most erre mit mondjak? Felkészültek? Vagy mikor előállítást 6-ból egy sem tud megírni???

Nem vagyok tiszt, de nem hiszem, hogy újat tudsz mondani. 3 nyelvet beszélek, értek az idegenrendészethez, közrend, közlekedés, útlevélkezelés, kutya. Ez azért van, mert nem hagyom magam lebutulni. Eszem ágában sincs készenléthez menni, mert ezek itt egy olyan banda, akiket úgy vadásztak össze az utcáról 0 tudással.

Ezért nem én vagyok a felelős, hanem az, aki okot ad rá.

Hidd el nekem, itt a kapitányságon mindenki röhög rajtuk, mert nagyon buták, de bezzeg ott aztán minden ki van fizetve. Én azt mondom, hogy ez szándékos feszültségkeltés, de persze az mindig védi magát, akinek jó.

2014. júl. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!