Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehetek rendor?

Lehetek rendor?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kulfoldon elek, magyar vagyok, allampolgarsagom nem magyar. Azt szeretnem megtudni ilyen feltetelek mellet lehetek-e rendor magyarorszagon. Az even erettsegiztem, mivel itt nem kotelezo, igy nincs se matek se tortenelem erettsegim.

Szeretnek a sima rendortol idovel magasabb fokozatra lepni

18/F



2014. aug. 8. 06:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem ott akarsz rendőr lenni, ahol állampolgár vagy?

Idegen állampolgárként miért a magyar törvényeket akarod betarttatni nem honos országodban?

2014. aug. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Hogyne-mindenki rendőrnek születik, csak...
2014. aug. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

lehetsz. úgy tudom, rendőröknek szerveznek külön érettségit, ahol hát .. öhmm én még nem hallottam h bárki megbukott volna. a mostani rendszerben pedig egyenes az út a Közszolg. Egyetemre is, és ott se tudsz megbukni.

szal ha nincs büntetett előéleted, sztem lehetsz, csak az állampolgárságot intézd el vhogy.

2014. aug. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz. Magyar állampolgárság és Magyarországon elismert érettségi vizsgára minimum szükséged van. Sőt a magyarországi állandó lakhely is követelmény.
2014. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Igen, az állandó bejelentett magyar lakhely szükséges!
2014. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az allando lakhely megoldhato ha alberletben laknek. Ahol en allampolgar vagyok azert nem akarok itt rendor lenni, mert nem beszelem az itteni nyelvet. Inkabb valasztom a konnyebb utat, kikoltoznek MO-ra, mivel anyanyelvi szinten beszelem a magyart. magyar erettsegim is van
2014. aug. 9. 00:03
 7/10 anonim ***** válasza:
hát akkor meg nincs probléma. azt hittem, magyar érettségid sincs ...
2014. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
magyar állampolgárnak vagy kettős állampolgárnak kell hozzá lenned
2014. aug. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"lehetsz. úgy tudom, rendőröknek szerveznek külön érettségit, ahol hát .. öhmm én még nem hallottam h bárki megbukott volna. a mostani rendszerben pedig egyenes az út a Közszolg. Egyetemre is, és ott se tudsz megbukni.

szal ha nincs büntetett előéleted, sztem lehetsz, csak az állampolgárságot intézd el vhogy."


Nagyon megbízható ismerős lehetett ez a forrás, mert ilyen nem létezik. Azért jól kiszínezted.


Rendészeti szakközépiskolában műveltségi teszten vannak államigazgatási, történelmi, illetve irodalmi kérdések, illetve szakmai kérdések. Ha nem tanultad ezeket, akkor hogy akarsz olyanokkal versenyezni, akik 12 évig ezt tanulták? Elég magas pontszámok kellenek ahhoz, hogy felvegyenek.

Én erre azt mondom, hogy nincs esélyed, és jobban teszed, ha nem Mo-n leszel rendőr.

2014. aug. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves hármas! A Nemzeti Közszolgálati Egyetemre csak annak egyenes az út, aki össze tud szedni 400 fölötti pontszámot. És meg lehet bukni ott is, ha valaki felkészületlenül meg a vizsgára. Ismétlő vizsgát tehet, természetesen, mint bármely más egyetemen. Nem tudom, ki informált, de nem hallgatója az egyetemnek, de szerintem még a régi RTF-nek sem.
2014. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!