Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Beidéztek a rendőrségre 50...

Beidéztek a rendőrségre 50 ezer forint alatti internetes büncselekmény elkövetéséért ami kb25-30 ezer ft. Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy idézést hogy jelenjek meg tanukénk a rendőrségen. Árulok telefontokokat az interneten már egy éve, és mai nap folyamán érkezett egy papir hogy jelenjek meg jövőhéten. Ezek szerint több száz vásárlóm közül pár nem kapta meg a terméket és ezért feljelentettek 50 ezer firint alatti internetes csalásért. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen büntetésre számíthatok? Vannak enyhítő körülmények? Pl a sok pozitív visszajelzés stb...

Kb a csalás értéke amivel vádolnap 25-30 ezer forint.. (1 telefontok 2500 ft).Remélem csak pénzbírság lesz belőle.

Válaszotok előre is köszönöm!



2014. aug. 21. 15:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

el leszel tiltva a zinternettől, az.


Egyébként szerintem csak pénzbírságra kell számítanod :)

2014. aug. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát remélem nem zárnak be, édesapám fél éve elhunyt és nem akarom édesanyám magára hagyni.
2014. aug. 21. 16:03
 3/16 anonim ***** válasza:

ha valóban nem küldted el a telefonokat, akkor gebedj meg!

ha viszont elküldted, de nem kapták meg, akkor ott kezdődik, hogy jelezték e ezt az ügyfeleid. Ha nem jelezték és nem is tudják bizonyítani, hogy jelezték, akkor erre hivatkozhatsz szerintem.


Te a részedet tudod igazolni azzal, hogy bemutatod a számlákat, hogy te legálisan űzöd az ipart.

2014. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az ebayről rendeltem meg az ő címükre. Lehet elveszett út közben.
2014. aug. 21. 17:00
 5/16 anonim ***** válasza:
ha jelezték, hogy nem kapták meg, akkor kártalanítanod kellett volna őket...mellesleg a navos bírság se lesz kevés
2014. aug. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
míg nem haladom meg a 600.000 forintot addig adómentes vagyok.
2014. aug. 21. 22:46
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
jah, ha a használt dolgaidat adtad el, de ugye nem akarod beadni senkinek se, hogy ebayról a vevő címére rendelt cuccok a te használt dolgaid?
2014. aug. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igaz!!!:( de aki jelezte hogy nem kapta meg a terméket akkor neki visszautaltam a teljes vételárat. Biztos volt olyan is aki nem kapta meg és nem jelezta hanem egyből följelentett....
2014. aug. 21. 23:33
 9/16 A kérdező kommentje:

" Miután üzletszerű csalást követett el, és az egy

cselekménynek számít, így attól függetlenül, hogy hány sértett válik ismertté a nyomozóhatóság

előtt, várhatóan egy marasztaló ítélet születik Önnel szemben. Cselekménye szabálysértési

értékre elkövetett üzletszerű csalás vétségének minősül, ami miatt pénzbüntetésre, esetleg

közmunka büntetésre számíthat."

2014. aug. 21. 23:39
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

üzletszerű csalás, folytatólagosan, kis értékre


többszörösen minősített bűncselekmény


börtön lesz a vége

2014. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!