Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök civilben hordhatnak...

A rendőrök civilben hordhatnak lőfegyvert?

Figyelt kérdés

Mivel logikusnak találnám, ha szolgálat alatt lehet náluk fegyver (amit akkor se használhatnának ha tankkal lőnék őket), akkor civilként miért ne igényelhetnék meg ?


(tudom, hogy civil embereknek elméletileg 99,99% hogy nem adják meg)


2014. aug. 21. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy le kell adniuk a fegyvert miután vége a szolgálatuknak, így nem lehet náluk fegyver, mikor civilben vannak.
2014. aug. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
ugyanúgy kell külön fegyvertartási engedély, az előírásoknak megfelelően kell tartani, utcára úgy tudom nem vihetik. és jól mondta az előttem szóló, a meló végeztével bent kell hagyniuk a fegyvert.
2014. aug. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha az állományilletékes parancsnok külön engedélyt ad akkor igen. Amennyire tudom erre akkor szokott engedélyt adni ha életveszélyes fenyegetést kaptál. (ami azért rendőröknél előfordul)


Civil embernek is meg szokták adni, de csak akkor ha tényleg jó és nyomós indoka van rá. Általában akkor adják meg ha bizonyíthatóan közvetlen életveszélyben van az élete, (ezt többségében nyugdíjas rendőröknek, nyomozóknak, bíróknak, ügyészeknek szokták megadni) illetve esetleg olyan munkakörben dolgozik amivel indokolható. (pl. fegyverjavító hivatkozhat arra hogy autóval sok fegyvert és lőszert szokott szállítani ami azért tényleg nem játék)

2014. aug. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ha van engedélyük miért ne hordhatnának? És elvileg valamivel könnyebben meg is kapják mint más állampolgár.
2014. aug. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
civilben is bármikor szolgálatba helyezheti magát és akkor miért ne hordhatna?
2014. aug. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr szolgálaton kívül sem civil, bűncselekmény észlelésekor, ha arra alkalmas állapotban van, szolgálatba helyezheti magát és intézkedhet.

Szolgálati lőfegyvert rendőrségi objektumokon kívül egyéni tárolásra külön írásos engedéllyel lehet csak tartani. Ebben az esetben a szolgálati helyére menet és onnan vissza, természetesen nála van a szolgálati lőfegyvere.

2014. aug. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

persze,


munkaidő után, aki kijön a rendőrségtől civilben, le kell ütni és elvenni a stukkerét, mert biztos van nála és lehet menni bankotrabolni


ja és hogy ne legyen tanú fejbelőni

2014. aug. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy rendőr ismerősöm, neki van saját fegyvere, ami nem szolgálati. Nem kérdeztem, de gondolom külön engedély kell rá, viszont én már láttam őt civilben, fegyverrel az övén. Igaz, egy magán házban volt, de valahogy odament, aztán onnan haza is, szóval feltételezem, hogy az utcán is hordhatja.
2014. aug. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!