Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha elkövettem valamit és még...

Ha elkövettem valamit és még csak "tanúnak" idéztek be akkor miért nem lehet ügyvédem?

Figyelt kérdés
Azt mondta egy ügyvéd, hogy a tanúval nem mehet be ügyvéd. A legrosszabb, hogy tanúként nem tagadhatom meg a vallomást, mert akkor rendbírságot kapok. Ilyenkor mit lehet tenni?

2014. szept. 12. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
Hazudj.
2014. szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják szívásnak. Változtak a törvények nem véletlenül. Csak a gyanúsítottal lehet jelen az ügyvédje, aki bele szólhat a dolgokba, mondhat bármit a gyanúsítottnak.


A sértettnek is lehet, de egy tanúnak nem. Nem véletlenül idéznek be tanúként éppen ezért. Egyébként a tanúvallomást megtagadhatod tanúként is, de csakis azokban a kérdésekben, amivel bűncselekmény elkövetésével vádolnád magad.


Tehát ha a rendőr megkérdezi hol voltál ekkor meg akkor, akkor nem tagadhatod meg a vallomást, mert bírságot kapsz az ügyésztől vagy bírótól.


De ha megkérdezi, hogy TE LOPTAD EL azt a valamit? Akkor nem vagy köteles vallomást tenni.


Ilyenkor oda szokták írni, a törvényhelyre hivatkozást, hogy "nem teszel vallomást, mert magadat bűncselekmény elkövetésével vádolnád".


Na nem kell sok ész hozzá, hogy akkor ki volt a tolvaj? Hát te....

2014. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze hazudhatsz is, mondhatod, hogy nem te loptál. De általában úgy teszik fel a kérdést, hogy nem tudsz ilyen egyszerű választ adni, kénytelen vagy azt kimondani, amit előbb írtam.
2014. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt igazából nem sok mindent tudsz variálni. Nyilvánvalóan nem mondják neked el a bizonyítékokat amik ellened szólnak. Kérdezgetnek te válaszolsz stb. Pont úgy fognak kérdezni, hogy a bizonyítékokkal ellentétbe kerülj. Tehát kb. önmagad hazudni akarásának csapdájába esel. Mert ha igazat mondasz akkor megerősíted a bizonyítékot, ha nem tehát hazudsz, akkor meg pont azt éred el amit akarnak.


Majd egy másik kihallgatásnál vagy egyéb cselekménynél közlik veled az ellentétet, amikor nem tudsz már igen vagy nemmel válaszolni és ott jön az " hogy a nem akarok vallomást tenni, mert azzal magamat vádolom"

2014. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként voltam bent a rendőrnél és nagyon rendes volt, nagyjából elmondta mi a helyzet és mondta, hogy mi az ami leginkább ellenem van. Ha ki akarna tolni velem akkor szóba se állna velem.
2014. szept. 12. 21:21
 6/17 anonim ***** válasza:
Bizony így van ez.Mi történt?Utcai pofozkodásból lett garázdaság?
2014. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5%

Ezeket tanuld meg:

nem emlékszem pontosan

talán igen, nem vagyok biztos benne

talán nem, nem tudom biztosan

lehetett így, de nem merném biztosan állítani

stb...


ha így válaszolsz, nem lesz semmi gáz.

2014. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
A "nem emlékszem" is veszélyes. Mert ha valaki más emlékszik, akkor bukta van, védekezni sem tudsz, hiszen "nem emlékszel" semmire.
2014. szept. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Pedig a "nem emlékszem semmire" a legjobb, ezzel nem tudnak semmit kezdeni. Ha hazudsz akkor belebuksz, mert ugyanazt a kérdést fogják feltenni 100-szor, néha variálva, könnyen bele lehet bukni.
2014. szept. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#5-re :


Ebben az esetben bizonyos kezdettől fogva a hivatali visszaélés. Egy gyanúsítottból a nyomozati eljárása alatt akkor lesz terhelt, ha van ellene a bíróság előtt is felhasználható bizonyíték. Egy gyanúsítottat legfeljebb tanúként lehet meghallgatni. Viszont egy terheltnek jogai vannak, többek között ügyvédi segítségre. Sajnos a kezdeti tanúkénti meghallgatás már bevett gyakorlat a rendőrség részéről, mert ilyen esetben általában a gyanúsítottak beismerő vallomást tesznek, s lesz belőlük terhelt. Ezzel a rendőrök további munkától kímélik meg magukat és sajnos, a bíróság is zömében elfogadja a beismerő vallomást, holott több esetben semmi közvetlen bizonyíték nincs. Az ártatlanul elítéltek száma viszont növekszik.

2014. szept. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!