Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentés visszavonása...

Feljelentés visszavonása lehetséges?

Figyelt kérdés
Feljelentettek, mert interneten eladtam egy telefont, de az sajnos klón volt. Erről én sem tudtam, de a vevő feljelentett multhét csütörtökön. Ma beszéltünk telefonon, megállapodtunk, én sem és ő sem szeretne mégsem rendőrségi ügyet. Vissza lehet vonni a feljelentést ? 2 munkanap telt el a feljelentés óta.

#feljelentés #visszavonása ?
2014. szept. 22. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Vissza lehet.
2014. szept. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amugy az ilyen feljelentés melyik kategória ? Magánvádas ?
2014. szept. 22. 19:00
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
2: Nem lehet, amennyiben magánindítvány.
2014. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ez mit jelent ?
2014. szept. 22. 20:22
 5/17 anonim ***** válasza:

A feljelentést nem tudod visszavonni.


Elsősorban azért nem, mert a legtöbb bűncselekmény közvádra üldözendő. Tehát ha hozzád betörnek vagy csak simán lopnak tőled az a rendőrség számára hivatalból üldözendő. Ha bármi módon a tudomásukra jut akkor kötelesek eljárást indítani.

Pl ha tőled loptak és a szomszéd bejelenti, akkor eljárást kell, hogy indítsanak annak ellenére, hogy te azt nem kéred. Persze ha nem akarod biztosan nem okoznak maguknak felesleges munkát, nem indítanak eljárást.

De ha már egyszer megindították azt nem tudják semmissé tenni és eltörölni.


Sajnos a magyar jogrendszer nem a te "akaratod és szándékod" szerint működik, nem ezt veszi figyelembe. Ha hozzád betörtek, akkor mint állampolgár köteles vagy segíteni a rendőrséget és elmondani mindent, mert a jog sajnos a bűnöző üldözését teszi előtérbe és nem a sérelmedet. Tehát durván mondva a BTK foglalkozik a sérelmeddel, hanem azzal, hogy a bűnöző legyen elkapva. Azt, hogy te az ellopott javaidat visszakapd és kártérítsen a betörő már nem érdekli a BTK-t.


Éppen ezért a feljelentést nem lehet visszavonni. Az eljárás során kell elmondanotok, hogy nem történt semmi, megegyeztetek stb és akkor megszüntetik az ügyet. A kettő között van különbség sajnos, mert legalább egyszer el kell menned kihallgatásra.


Mindez persze akkor igaz, ha bűncselekményről van szó. Ha szabálysértésről, akkor nem.

2014. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
40ezer forintos tételről van szó, ráadásul teljesen tiszta vagyok, sosem volt semmilyen rendőrségi ügyem. Nem tudom ez fontos e.
2014. szept. 22. 21:09
 7/17 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a vevő simán megteheti, h visszavonja a feljelentést, mert peren kívül megállapodtak.
2014. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem. Holnap hívja fel a srác a rendőrséget, megkérdezi, hogy visszavonhatja e mert megegyeztünk. Elvileg még nem indulhatott el az ügy, multhét csütörtökön jelentett fel, ugy tudom kell vagy 2-3hét mire megindul az ügy.
2014. szept. 22. 21:52
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is visszavonhatja, ha már elindult. Ellenem is indult már per egy rosszul sikerült vicc miatt és a tárgyaláson jelentette be a "sértett", h visszavonja a feljelentést.
2014. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez jó hír. Neked is ilyesmi volt az ügy ? Mármint internetes üzlet ?
2014. szept. 22. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!