Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha van b-és és korlátlan...

Ha van b-és és korlátlan motorjogsim akkor ha ittasan vezetek segédmotorkerékpárt (robogó) akkor mik a következmények? Melyik jogsit veszik el?

Figyelt kérdés
2014. okt. 12. 09:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jól látod, kétféle eltiltás is lehetséges:

1. járművezetéstől való eltiltás, ez esetben mindenféle kategóriától eltiltanak

2. vagy csak kategória eltiltás, valószínűleg az A-t.

Ez a körülményektől függ, pl, ha a munkavégzésedhez kell a B kategória, akkor tehetnek ilyen engedményt. Vagy pl okoztál e balesetet is ittasan stb.

Sőt, elméletileg olyan kategóriától is eltilthatnak, ami nincs is. Tudok rá élő példát.

2014. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Dehát akkor a többség miért mondja akkor hogy "de itt akkor mindegyikből ki leszel tiltva?"

Még mielőtt személyeskedésbe menne át elmondom hogy eszem ágában sincs ittasan vezetni annál többet ér bármelyik jogsim is csak az elmélet érdekel mert látom nem nagyon tudom eldönteni most akkor kinek higgyek...többség aztmondta egész jogsi ugrik..

2014. okt. 13. 19:30
 13/14 anonim ***** válasza:

na hogy értelmes választ is kapjál!

nekem most vonták be a jogsimat 8 hónapra, mert 4 sör után beültem. lényegtelen.

mivel csak B kategóriám volt, így a VEZETÉSTŐL kellett eltiltania a bírónak, ami azt jelenti hogy utánképzésre kell menjek.

Ha külön lett volna kismotor jogsim, akkor csak a B kategóriától tilt el, így az eltiltás lejárta után visszakaptam volna a jogosítványt, utánképzés nélkül.

Tehát ha kéred hogy csak kategóriától tiltsanak el, általában megadják, vagy ha rendes a bíró, akkor alapból ezt teszi. Nálam is rendes volt, csak mondta hogy nem tud mit csinálni, muszáj eltiltania, és mivel csak egy kategóriám van, így lesz utánképzés.

2014. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

további kiegészítésnek hozzátenném még, hogy légalkohol szintnél 0,25-től bűncselekmény, véralkoholszintnél 0,5-től, ez értékek alatt szabálysértés. szabálysértésnél pénzbírság stb.

bűncselekménynél helyszínen elveszik a jogsit.

2014. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!