Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehet a rendőr?

Mit tehet a rendőr?

Figyelt kérdés

Szóval a történet: múlt éjszaka barátaimmal bulizni mentünk egy kibérelt terembe, ahol találtam egy kulccsal zárt raktárat, de a kulcs ott volt benne. Benéztem, tele volt sörrel, borral, satöbbivel, el is vittem egy-kettőt... Később haverommal lenéztunk megint, de a kulcs nem volt sehol, ezért gondoltam berúgom az ajtót. Sikerrel jártam, és vittünk még el egy rekesszel. Ma telefonált a tulaj, hogy a tettes fizessen 50000 forintot, különben hívja a rendőrséget...

Kérdésem az lenne, hogy mivel vádolnának engem (vandalizmus, lopás?), mennyit kéne akkor fizetni, jobban járok-e akkor, ha elkezdek alkudozni, vagy hagyjam, hogy vegbemenjen ez a procedúra? (Sokallom ezt a pénzt egy régi zárra es pár doboz sörre, ez az igazság, úgy érzem, hogy le akar csak húzni)


Remélem érthető voltam, köszönöm a válaszokat előre is.


2014. okt. 31. 23:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Most zára le egy hónap után a nyomozást a rendőrség ismeretlen tettes ellen, miután nem tudták azonosítani a kamerában levő elkövetőt, aki felfeszítette és elvitte a pénzt az öltözőből. Ebből deriválva te is megúszhatod, sőt tagadással kollektív pénzbüntetést kaptok majd legfeljebb és majd egymást között elintézitek. A káron persze lehet vitatkozni, mert mi van, ha azt mondja, hogy 2 rekesz Smirnoff vodkát vittetek el betöréses lopással egybekötve? Ha a kár meghaladja a 20 ezret, az már komolyabb gond lehet, mint lealkudni 30 ezerre és kifizetni. Viszont a bejelentésnek is van határideje, talán 24 óra. Ha halogatja, akkor valóban felmerül a manipuláció és a zsarolás is a részéről, de ettől függetlenül maga a betörés ténye még fennáll.
2014. nov. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A zsarolást, mint bűncselekményt, lehetőség szerint még csak véletlenül se keverjük ide.


A dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás, függetlenül attól, hogy néhány 100-200 forintos sört vittél el, bűncselekmény, amiért elévülési időn belül (jelen esetben ez 5 év) bármikor feljelentést tehet.


Én egyébként személy szerint kicsit problémásnak érzem, hogy elveszed más tulajdonát (mert ha jól sejtem, arra nem kaptál felhatalmazást, hogy abból a készletből vegyél), aztán idejössz kérdezősködni, hogy hogyan úszhatod meg a legolcsóbban...

2014. nov. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!