Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Házkutatás után rendőrök...

Házkutatás után rendőrök adnak valami papírt, arról hogy itt jártak? Kérhetünk valahol bővebb tájékoztatást?

Figyelt kérdés
Hosszú sztori, a lényeg, hogy kb egy hete két rendőr csengetett be hozzánk házkutatás címszó alatt. Sajnos én épp dolgoztam, csak édesanyám és az egyik ismerősünk volt itthon. A rendőrök az egyik rokonom ellen irányuló feljelentés kapcsán jöttek ki hozzánk. Körülnéztek a házban, elkérték édesanyám telefonszámát, majd távoztak. A kérdésem: kellett volna a rendőröknek valami papírt adniuk nekünk arról hogy itt jártak? Kérhetünk valahol bővebb felvilágosítást arról hogy ez hivatalos volt e? (van egy sejtésünk, hogy lehet csak az egyik rosszakarónk szórakozik velünk és mivel vannak rendőrségi kapcsolatai, nem is olyan lehetetlen a dolog) Szóval mit tehetünk ebben az esetben?

2014. nov. 11. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Természetesen!

-gondolom a szomszéd volt a tanú-

..

2014. nov. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A házkutatásról kell lennie határozatnak, amit igen meg kellett volna kapni (főleg, hogy panasznak is helye van vele szemben). Ha tudod melyik rendőrségen van az ügy folyamatban kérdezz rá.
2014. nov. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha halaszthatatlan nyomozási cselekményként hajtották végre akkor nem kell vinni nekik házkutatásról határozatot, de utólag azt ki kell postázzák.
2014. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

tegyél panaszt, emailban a főkapitány címére, az majd oda fogja adni annak, akire tartozik és írnak valamit vissza. amúgy nem érdemes vele foglalkozni, ugyan úgy megy az ügy, mintha nem írtál volna.


írd meg a panaszban, hogy a arra gyanakszol, hogy az egyik ismerősöd, akivel nem vagy jó viszonyban, akinek szerinted nem hivatalos, informális rendőrségi kapcsolatai vannak, ő adhatott hamis információkat és ezért rendeltek el házkutatást. írd meg, hogy te nem voltál otthon és érdeklődsz, neked mi a teendőd és állsz rendelkezésükre.

2014. nov. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha halaszthatatlan nyomozati cselekményként is rendelik el a házkutatást és nincs határozat, jegyzőkönyvet akkor is fel kell venni, amelyen rögzíteni kell a halaszthatatlanság tényét és okát. Valamint ebből is kell egy példányt kapjon a házkutatás elszenvedője, mivel nem csak a házkutatás ténye ellen, hanem a lefolytatás módja ellen is panasszal lehet élni, amit a jegyzőkönyv végén kell rögzíteni.


Ha nem adtak semmilyen papírt, és normális tájékoztatást, hogy mit keresnek, akkor tegyél bejelentést a lakhely szerint illetékes kapitányságon.

2014. nov. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Zápor amit leírsz az helyes, de!

Aki dolgozott rendőrként az tudja, hogy úgy mint bármely civil ember, bebocsátás után bemehet a házba. Ez nem házkutatás, mert nem néz végig mindent, csak egy kis rendőri praktika, aminek a normális ember örül.

Elmondom miért jó ez:

- beenged, majd miközben beszélsz vele, felteszel neki olyan kérdéseket, amelyekbe belebonyolódik, és rámutat, hogy köze van az ügyhöz

- szétnézel az udvaron, házban (nem egy lopott holmit találtam már meg így)

- sokszor mikor meglátja, hogy rendőr megy hozzá, akkor próbálja meg a lopott cuccot eldugni máshova, és így lebuktatja magát.


Rendőri szlengben ezt szétnézésnek hívjuk. Ha kérdésre azt mondja, hogy a rendőr bemehet, akkor ez teljesen jogszerű.

Jellemzően mindig az pattog, akinek a háza ég, de van kivétel is.

Amennyiben a lelkiismereted tiszta, és biztos vagy abban, hogy valaki alaptalanul feljelentett, akkor természetesen menj utána, mert hamis vád miatt felelhet a feljelentő.

2014. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magam is rendőr vagyok (bűnügyes), de nem szoktam ezt a "praktikát" használni. Amivel alapvetően mondjuk nincs is baj, de ha "házkutatás" címszó alatt mennek be, abba szerintem vastagon bele lehet kötni. Ha bebocsátást kérsz, hogy "szétnézhess", az más, a házkutatás hivatalos eljárási forma (nyomozati cselekmény), amit hivatalosan lehet és kell csinálni. Szóval a kettő szerintem nem ugyanaz. Mi sem örülnénk, ha megjelenne nálunk egy rendőr azzal, hogy házkutatást tart, aztán mi meg csak lesünk, hogy mi f...sz van. :)
2014. nov. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezen Lakatos Nintendó nem szokott nálunk meglepődni.

Azon viszont igen, hogy hogyan kerülhetett a lopott kerékpár az udvarába...

2014. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!