Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ki van közületek aki azt...

Ki van közületek aki azt gondolja hohy néha a rendőri intézkedések embertelenek?

Figyelt kérdés

2014. nov. 20. 21:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Náluk már csak az egészségügyisek durvábbak.

(Amúgy pont a minap volt dolgom velük, bár nem én voltam a bűnös, de amúgy jófejek voltak:D).

2014. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ezt nem kell gondolni, ez tény :) Sajnos törvényszerű, hogy ha valakinek hatalma van, azzal vissza is fog élni. Nem kivétel ez alól a pincér, a politikus, a portás sem.
2014. nov. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Velem eddig csak emberségesek voltak, pedig volt velük dolgom. Bár tény, hogy semmi rosszban nem sántikáltam. Aki megérdemli, azzal bánjanak is keményen.


Az egészségügyisek on the other hand... Rosszabbak néha, mint a hentesek.

2014. nov. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szívjam meg,ha hibázom. ,hogy...
2014. nov. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

"Sajnos törvényszerű, hogy ha valakinek hatalma van, azzal vissza is fog élni. Nem kivétel ez alól a pincér, a politikus, a portás sem."


Nem is kell feltétlen foglalkozáshoz kötni. Nagyjából minden ember életében van olyan szerep, ahol úgymond hatalma van más(ok) felett, legyen az akár házastársi kapcsolat, szülő-gyermek kapcsolat, főnök-beosztott viszony.


Ergó, az, hogy valaki primitív bunkó, az nem a foglalkozásából ered. Viszont ha olyan szerepben primitív bunkó, ahol nem annyira megengedhető, az már problémás. Mert ugye van, aki kevésbé engedheti magának, hogy sötét paraszt legyen, ilyen például a rendőr, és sok más olyan foglalkozást űző, aki alapvetően emberekkel foglalkozik.


És ugye törvényszerű az is, hogy homok mindig kerül a gépezetbe. :)

2014. nov. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

7 év alatt kétszer kerültem "összetűzésbe" a hatósági szervekkel. Mind a kettő KRESZ szabálysértés volt. Az elsőnél kaptam egy alapos fejmosást a rendőrtől, szerencsére büntetést nem. A másodiknál pedig egy "többé ne forduljon elő"-vel elengedtek.


De mind a kétszer én voltam a hibás, egy percig sem próbáltam mentegetni magamat mindeféle kifogással.


Ezen kívül pedig már számtalanszor volt közúti ellenőrzés. A legnagyobb "embertelenség" pedig kimerült a szondáztatásban, a csomagtartó ill. a pótkeréktartó szemrevételezésében és az adatok bemondásában hogy engem/a gépjárművet nem e körözik. (Dél-Alföldön lakom nem messze a határtól, a határsértők miatt eléggé sok rendőri ellenőrzések vannak errefelé)


Mit mondjak, tényleg embertelenek. :D

2014. nov. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Utolsó véleményét osztom. Közel 40 éve vezetek. Ezalatt soha, semmilyen túlkapást, vagy embertelenséget nem tapasztaltam, pedig belefutottam néhány ellenőrzésbe. Nem vagyok egy, a szabályokat precízen betartó figura, sokszor lépem át a sebességkorlátozást, ellezserkedem a biztonsági övet, nem teszem ki az irányjelzőt, ha úgy ítélem meg, hogy nincs a közelben senki, akit megzavarhat a manőverem. Stb, stb. Időnként tilosban is parkolok, ezt is kár lenne tagadni. Fizettem már ezért is, azért is. Ezekért azonban hülyeség lenne a rendőrt szidni.
2014. nov. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Általában csak azoknak van problémája a rendőrökkel, akik amúgy is problémás emberek és keménykednek.


Engem legutóbb is csak azért büntettek meg, mert ki lettek hívva és nyoma van (kaptam egy 5000 forintos csekket, húha). Egyébként nem történt volna semmi.


Máskor meg volt, hogy iratok nélkül voltam valahol gyalog és igazoltattak. Nem büntettek meg, nem is vittek be, csak megkérdezték az adataimat és bediktálták. Utána elmondták, hogy miért legyen nálam irat legközelebb és további szép estét kívántak.


Úgy érzem, hogy a rendőrök sem szeretnek sokszor papír-munkázni. Egy bírságolás meg általában nem merül ki egy csekk megírásában, hanem még negyed-fél órát ott körmölnek (legalábbis ahogy én láttam legutóbb).

2014. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
inkább tíz rendőr, mint egy politikus
2014. nov. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a kormány agyament ötletei embertelenek.
2014. nov. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!