Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem említették az előző...

Miért nem említették az előző büntetésem?

Figyelt kérdés
Fél év alatt 2szer kaptak el és mindkétszer helyszíni bírságot kaptam, tehát szabálysértést követtem el. Viszont a második elkapásnál nem említették az előző büntetést pedig megnéztek a nyílvántartásban és még azt a büntit se fizettem ki. Tudtommal ha fél év alatt 2szer kapnak ugyanazért, akkor emelkedik a bírság összege, de ezek a rendőrök még csak említést se tettek róla csak az egyik 5 évvel ezelőtti ügyemet hozták fel. Tehát ha azt látta a nyílvántartásban, akkor a 4 hónappal ezelőttit miért nem? Vagy csak direkt nem említette?
2014. dec. 26. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Csak meghatározott szabálysértésnél számít az, hogy korábban büntettek e vagy sem.
2014. dec. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagy lehet valamiért eltűnt a nyilvántartásból.


Én tavaly jártam hasonlóan akkor azért villogtak le mert nem égett a hátsó lámpám, és mondták hogy 30 ezer forintos helyszínit is kaphatok érte de mivel látták rajtam hogy nem italoztam, meg rendesen közlekedtem és azt is látták hogy csak a munkából mennék haza amit kérdeztek is hogy hazafelé megyek-e mert a házunktól nem messze villogott le, akkor mondták hogy nyilvántartásba hogy mi a helyzet velem és az alapján szabják ki a bírságot.


Mivel tartottam attól hogy kemény összeg lesz mert előtte már bírságoltak meg akkor a biztonsági övemet nem kapcsoltam be amit becsületesen ki is fizettem mert teljesen igazuk volt ebbe. Így paráztam attól hogy keményebb bünti lesz, de végül közölték hogy nem kapok semmit mert csak a helyzetjelzőm ment ki és abból is csak az egyik ami még nem tragédia főleg hogy egyből hazafelé tartottam, és mondták ha lett volna előtte gondom akkor 10 ezer forintos bírságot kellett volna kiszabjanak. Akkor sajnos én hülye elszóltam magam hogy volt már egy bírságom 2 hónapja, akkor a rendőrök még egyszer utánanéztek de semmit nem találtak és mutatták nekem is, hogy nem volt semmi.


És akkor mondtam hogy ugyanúgy csekket kaptam róla, meg papírt arra meg mondta hogy ezek szerint már törölték ami neki is furcsa volt, de mondta hogy ne foglalkozzak vele, örüljek hogy megúszom bírság nélkül.


Nekem ez napokig furcsa volt még így is paráztam hogy nem-e vágtak át, vagy nem-e lesz rosszabb. Pár hét után egy ismerősömmel utánanézettem a dolognak a biztonsági öves ügyem azóta sem került elő, a lámás ügyem meg benne volt a rendszerbe.

2014. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!