Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A militari.hu-ról nem vásárolh...

A militari.hu-ról nem vásárolhatok ha nem vagyok "szakszerű személy"?

Figyelt kérdés

"kizárólag szakmai célú látogató (tehát kizárólag fegyver vásárlásával, tartásával, kereskedelmével, hivatás-vagy sportcélból keresi fel honlapunkat)"


Csak hogy én nem fegyvert hanem egy dögcédulát és egy bilincset akarok rendelni. Lehet baj ha nem vagyok "szakszerű személy" és mégis megrendelem? Néztem a Vásárlási feltételeben csak fegyver vásárlására kérnek engedélyt.


A másik hogy bilincs megvásárlása legális? Ha jól értelmezem, nem közbiztonságra veszélyes fegyver:


[link]


Azt tudom hogy közterületen nem lehet nálam, nem is akarom közterületen magamnál tartani, de a beszerzésével bajba kerülhetek?


Megköszönném a válaszotokat. Üdv


2015. jan. 2. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan megvásárolhatod, otthon bármit tarthatsz amit legális helyeken meg tudsz venni.
2015. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bp Jászberényi úton van egy military bolt. Ott bele is tudsz üttetni szöveget (jobb és olcsóbb, mint a gravíroztatás).

Bilincset nem tudom.

2015. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod. És a megvásárlás legális, akkor is ha nem szakszerű személy vagyok? Köszi.
2015. jan. 2. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez csak egy jogi csűrcsavar, mert a 2008. évi XLVIII. törvény kimondja:

14. § (1) Tilos fegyver, lőszer, robbanóanyag és a közbiztonságra különösen veszélyes eszköz reklámja.


De ha te kijelented, hogy szakmai látogató vagy a gomb megnyomásával, akkor megnézheted. Idióta helyzet, a boltok így oldják meg, úgyhogy ne foglalkozz vele, nézegesd bátran és rendeld meg, ami kell.


1-2 példaszöveg:


"A 2008. évi XLVIII. törvény 14. paragrafusa értelmében a fegyverek, lőszerek és közbiztonságra különösen veszélyes eszközök reklámozása tiltott, ezért ajánlatainkat, akcióinkat, újdonságainkat csak abban az esetben tekintheti meg, kaphatja meg, ha a regisztráció által Ön tőlünk erre előzetesen lehetőséget kér, és kijelenti hogy a kizárólag a 2008. évi XLVIII. törvény 14. (1) bekezdésében definiált eszközök forgalmazásával vagy felhasználásával hivatásszerűen foglalkozó személy."


"Ön egy fegyvereket tartalmazó szakmai honlapot látogatott meg. Kérjük, csak abban az esetben lépjen be, ha Ön kifejezetten ilyen irányú szakmai termékeket, szolgáltatásokat keres, mert honlapunk szakmai célú információkat tartalmaz. Minden egyéb esetben kérjük, hagyja el oldalunkat! A BELÉPÉS feliratra való kattintással Ön kijelenti, hogy kizárólag szakmai célú látogató, vagyis kizárólag viszonteladó, vagy fegyverek, lőszerek, és a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök felhasználásával hivatásszerűen foglalkozó személy, és a weblapon található információkra szakmai célból van szüksége! Felhívjuk figyelmét, hogy a BELÉPÉS feliratra való kattintással Ön hivatalosan ajánlatot kér cégünktől (Hivatkozás: 2008. évi XLVIII. törvény 14.). "

2015. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja akkor ez olyan, mintha a kocsmára ki lenne írva, hogy zártkörű rendezvény, és akkor a csúf alakokat nyugodtan ki lehet tessékelni...
2015. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tartalmas válaszod. Üdv
2015. jan. 8. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!