Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan csatlakozhatok szurkoló...

Hogyan csatlakozhatok szurkolócsoportokhoz?

Figyelt kérdés

Érdekel a szurkolás (foci), nagyon tetszik az egésznek a hangulata, viszont ismerőseim közül egyedül engem foglalkoztat ez a dolog.


Mivel full egyedül elég gáz kimenni egy meccsre, és mivel nem vagyok ismeretlenekkel túl kezdeményező, ezért kb. a lelátó sarkában ülnék egyedül.


A másik gond, hogy én nem vagyok hungarista. És sok csapat bizony ilyen szurkolókat tart maga mellett.


Ráadásul mivel én kisvárosban élek, ezért nincs is melyik csapatnak szurkolnom.


Legközelebbi város, amelynek van kisebb neve Kecskemét, de átjárni oda elég nehéz.

Pestre tudok járni, de elég nagy város, és egyedül 100%, hogy eltévednék.


Igazából nem tudom miért a Rendőrség kategóriába írom, de a Sport ->Labdajátékokban általában nem ilyen kérdéseket tesznek fel, és a kérdésemnek viszonylag köze van a politikához/rendőrséghez is.


2015. jan. 17. 18:37
 1/6 A kérdező kommentje:

Néhol a mondatoknak nincs értelmük, fogalmazási hibák mindenhol előfordulnak, ezért elnézést kérek.


Legalább helyes...

2015. jan. 17. 18:38
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Oszlassunk el néhány tévhitet.


1. A futballszurkolók nem hungaristák. Hanem vannak néhányan közülük ilyenek is. Az viszont tény, hogy ma Magyarországon az összes jelentős szurkolói csoport jobboldali. Nálunk nincs nyoma az olyan nagy baloldali táboroknak, mint pl. Olaszországban, vagy Franciaországban. Ennek történelmi okai vannak -> Magyarországon tudják milyen f@xa a létező szocializmus, Nyugaton meg nem.


2. A futballszurkolók nem esznek embereket. Simán megkeresed a számodra szimpatikus ultracsoportot, ha akarod és mész a meccsekre. A foci és a szurkolás egy közösségi élmény, hidd el, elég hamar lesznek ismerőseid...


3. Bp-en kb. ugyanannyira nehéz eltévedni, mint egy nagyobb vidéki városban. Amennyivel nagyobb, annyival rendszerezettebb és jobb a tömegközlekedés.


DE, mindezek ellenére:


Nem javasolnám. A magyar szurkolói kultúra hanyatlik, tulajdonképpen élő halott állapotban van. Ahol ebben a dologban még látható némi tűz, az az ország keleti régiójában van, de már ott se sok. (Miskolcon még tartják magukat).

A büntetések, szurkolói kártya, sz@r foci következménye, hogy ma már a szurkolók nem járnak olyan számban (vagy egyáltalán nem is járnak) meccsekre, mint korábban, esetleg a nagy rangadókra.

Meg ez az egész olyan, hogy idővel kinövi az ember. Pár évig benne van, eljár meccsekre, idegenbe, aztán egyetemre megy, elmegy a városból, vagy családot alapít és "átül egy másik szektorba" (képletesen és a szó igazi értelmében véve is).

Ez az egész dolog hanyatlik, a 90-es években volt a csúcson, aztán a 2000-es években elindult a divatmánia, ma meg ott tartunk, hogy üresek a stadionok, nincsenek is szurkolók. Nem ajánlom, főleg nem egy távoli városból való utazgatással.

2015. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát.. manapság a szurkolói csoportok bojkottálják a meccsre járást, mivel az MLSz politikájával (illetve a saját klubvezetőik politikájával) nagyon nem értenek egyet. Képzeld el, hogy a Fradinak volt olyan meccse odahaza (pedig nekik van a legnagyobb szukrolótáboruk), ahol 3500(!) ember volt kinn... 10-20 éve mondjuk 10.000-20.000 fő volt a normális egy meccsen...


Na de ezen kívül... Sajnos úgy működik általában hogy először vagy aktív szurkoló, utána kerülsz be szurkolói csoportba. Különben minden "alkalmi" érdeklődő csatlakozhatna, akik nem is fanatisták... Én a te helyzetedben megpróbálnék írni egy e-mailt vagy Facebook üzenetet egy szurkolói csoportnak, és elmagyarázni mi a helyzet. Persze azt érdemes írnod hogy nagyon szereted a csapatot, illetve az indulót meg pár szukrolói dalt ami fent van youtubeon is érdemes megtanulnod meccs előtt :)

De az első meccsnézésed szurkolói csoportokkal a fent leírt okok miatt valószínűleg kocsmában vagy ha szerveznek ilyen alkalmat, akkor utcai kivetítőn lenne...


Budapesten NB1-es csapat ugye a Fradi, a dózsa, meg az MTK. MTK-t viszont mindig azzal szívatják hogy senki sem szurkol nekik. Fradistaként voltam tavaly MTK ellen idegenben, és lazán leszurkoltuk a hazai MTK-drukkereket (akkor még jártak a csoportok is meccsre).

2015. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Már rosszul kezdődik,kinek szurkoljak. Itt a baj,vagy nem tudom,de én nem gondolkoztam kinek szurkoljak.Családban mindenki Fradista,ezért már kiskorom óta néztem a Fradi meccset. 10 évesen voltam először Fradi meccsen,aztán kocsival mentünk olyan meccsekre amik közelebb voltak.Pár éve meg busszal mentünk meccsre Pestre .Rohadt fárasztóak voltak az utak (500 km oda-vissza) de rohadtul élveztem,de persze ezt 16-17 évesen. Lassan 18 leszek ,de k*rvára hiányzik már a meccsre járás. Kedves kubatov miatt.Szóval most egy Nb 2-es csapat meccseire fogok járni(ZTE). Szóval azt ajánlom,hogy ne járj meccsre egy darabig.Talán rendeződni fognak a dolgok. Egyébként kedves utolsó volt olyan is hogy a kubigrupiban kemény 400 néző volt.
2015. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek járnod kell egyedül meccsre, meg kell ismerniük az arcod. Ha van rá lehetőséged elmész idegenbe(ahova általában a szűk szurkolói mag jár). A folyamat hossza ezektől függ. Lehet pár hónap, de lehet pár év is. Én évekig jártam egyedül rendszeresen meccsre úgy, hogy ismertem a "capo"-t. Aztán egyszer mondtam neki, hogy szívesen mennék velük egy jó kis idegenbeli meccsre. Attól kezdve számítottam valamelyest tagnak, de még akkor sem a mindenki által ismert, népszerű státuszban voltam. Utána csatlakoztam a táboron belül egy kisebb, minőségi csoporthoz, ahol már mindeki ismert, baráti viszonyban.

Szerintem a legjobb módja, hogy elmész azokra a kevésbé érdekelt idegenbeli utakra, akit majdhogynem senkit nem érdekel, csak a szurkolótábort. Így ismernek meg a legjobban.

Minél kisebb csapatnak szurkolsz, annál könnyebb ez a folyamat. Könnyebb velük kontaktot létesíteni, hamarabb megismernek, na meg örülnek, ha valaki csatlakozni szeretne hozzájuk. Ellenben egy nagyobb klubbal, ahol mindenki tag akar lenni(ott kb. már rokonsági kapcsolat kell, hogy tényleg a krémjéhez kerülj közel). Nekem az egyik legnagyobb klub szurkolóihoz sikerült ennek ellenére csatlakoznom, ám mára a táboron belüli kőtelezettségek és az mlsz által generált mizéria miatt kihullottam a sorból.


Ui.: Csapatod nem egyik napról a másikra lesz, szeretned kell, hogy át tudd érezni a leendő társaiddal az örömöt vagy keserűséget!

2015. jan. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*kötelezettségek
2015. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!