Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha átvertek az interneten egy...

Ha átvertek az interneten egy Sobotta anatómia atlasz (2014) vásárlása során, mit tudok tenni az eladó kilétének kiderítésére?

Figyelt kérdés
Ha te is így jártál írj ide, mert folyik a rendőrségi ügy, és csoportos feljelentéssel az üzletszerűség is bekerül a kalapba.

2015. márc. 8. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Őszintén érdekel engem, hogy miért hagytad figyelmen kívül az OLX által folyamatosan feléd kommunikált figyelmeztetést, miszerint SOHA NE utalj előre?

Arról nem is beszélve, hogy ezzel megszegted a felhasználási feltételeket.

Mondd, miért?

2015. márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Be kell menni a rendőrségre és kész. Egyébként ha megvan a számlaszám itt bepróbálkozhatsz:


[link]


Valaki hasonlóan járt mint te és így derült ki, hogy ki az illető.


1: Próbálj meg bármit rendelni a neten úgy, hogy nem utalsz előre. Nekem még nem sikerült. Mindenhol előre kell utalni, kivéve talán webshopok.

2015. márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2: Pontosabban hülyeséget mondtam. Ebből csak arra lehet rájönni, hogy hol van a fiókbank, ahol a szerződést kötötték. Viszont ez is tud egy támpontot adni, ha nem Budapestről rendeltél.
2015. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek: alapvetően igazad van, két probléma van: ez ne utalj elsőre a gyakorlatban sokszor nem működik, vagy előre utalsz, vagy nem veszel semmit, az általam vásárolt dolgok túlzás nélkül 85%-as előreutalással történt (14% pedig személyes átvétel). Ez a ne utalj előre dolog amit propagálnak a kontroll nélküli aukciós oldalak (olx, meg a tetű lassú jofogás) arra van, hogy magukat levédjék. Hozzátenném, hogy orvosi könyveket évek óta így veszek-adok, és mindeki aki természettudományos könyveket ad vagy vesz, automatikusan megbíztam, (bármi egyebet ha vettem, ami nem a témába vág, mindig betartottam az alapvető biztonsági szabályokat) mert egyrészt egy ilyen könyvet birtokolni feltételez egy színvonalat, másrészt tudtam hogy előbb utóbb bele fogok futni egy ilyenbe, és megdöbbentem, hogy erre 6 évig (!!) kellett várni. Sajnos a tudjuk kik, most tették be erre a területre is az enyves kezüket. Tehát eddig tartott az automatikus bizalom. Vérlázító érzés, hogy az az egész fiatal korom arra ment, hogy ilyen téren minél inkább kiműveljem magam, sza+ért-h+gyért dolgozok, éjszakázok egy buszsofőr fizuért és ráadásul ezeknek a génhulladékoknak a tömegeit kezelem. Ez az igazi hungarikum, nem a dinamó (off: amúgy Siemens, nem Jedlik, sorry).

Másodiknak: köszönöm a segítséget, már tudjuk, hogy Borsod megyei a tag (nahát!), ennek az ideírásnak igaziból az a célja, hogy tudjon ide is írni, akit szintén meglopnak, mert habár minden nap jelentem mindkét oldalon hogy továbbra is aktív a hirdetés (csak már drágábban!), az olx és a jófogás ba++nak rá.

És ha többen vagyunk sértettek, az üzletszerűség bizonyíthatóvá válik, amit talán komolyabban vesz a rendőrség - különben meg két hónap múlva kapok egy levelet, hogy xyz hiányában a "nyomozást" megszüntették.

2015. márc. 8. 17:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megvan a bankszámlaszám, amire utaltál, és a rendőrségnek a bank kérdés nélkül kiadja a számlatulajdonos adatait. Tehát ők eleve tudják az elkövető adatait. Kérdéses,amihez a rendőrök egy óra nyomozás után hozzáférnek mint adat, azt miért akarod te "kideríteni" Mit tudsz vele elérni? Semmit.
2015. márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már rég megfigyeltem hogy az értőolvasás nem erőssége itt az emberek többségének, ismét, hátha mostmár átmegy: ennek az ideírásnak igaziból az a célja, hogy tudjon ide IS írni, az akit átvernek, mert nem tudom velük máshogy a kapcsolatot felvenni.
2015. márc. 8. 17:44
 7/10 anonim ***** válasza:

"mit tudok tenni az eladó kilétének kiderítésére?"


EZ a kérdés. Vagy másokat nézel hülyének, vagy te vagy teljesen elmebeteg. Egyik megoldás sem tetszik, úgyhogy léptem de tanuld meg feltenni a kérdésedet rendesen, vagy ne akadj ki, ha válaszolnak rá.

2015. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nyugi, nehogy baj legyen, nem éri meg ilyeneken stresszelni. Ha nem haragszol, nem folytatom a kölcsönös anyázást, sértegetést; abban igazad van, hogy a lényeg nem a főkérdésben van, egyszerűen nem tudtam máshogy megfogalmazni azt, ami célom. Hogy írtad volna ki a helyemben ezt főkérdésnek: "Ha te is így jártál -átvertek a a fentivel kapcsolatban - írj ide, mert folyik a rendőrségi ügy, és csoportos feljelentéssel az üzletszerűség is bekerül a kalapba."
2015. márc. 8. 19:30
 9/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt félreértenéd, nem kötekvésből, hanem komolyan kérdezem.
2015. márc. 8. 19:31
 10/10 A kérdező kommentje:
Hagyjuk, kicsit labilisak az idegeid.
2015. márc. 18. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!