Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök, ha megoldanak egy...

A rendőrök, ha megoldanak egy ügyet, elkapnak egy körözött személyt, akár többet is egyszerre, rajtaütnek valakin, aki épp elkövetni készül valamit, kapnak érte jutalmat?

Figyelt kérdés

Vagy bármi más módon hozzájárulnak a rendőrség költségeihez. Gyorshajtót, szabálytalankodót fognak, találnak valami illegálisat valakinek az autójában, esetleg gyalogos ruházatában.


Szóval ilyenkor több a fizetés? Vagy mi van ilyen esetekben?



2015. márc. 24. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Az autószerelő kap jutalmat ha megjavít egy autót? A szakács kap jutalmat ha megfőz egy ételt? Azért hogy a paraszt elvégzi a munkáját egyetlen jutalmat kap: a fizetését. Ha 87es születésű vagy, kicsit több eszednek kellene lennie annál, hogy kiírj egy ilyen kérdést.



A rendőrségen van egy ún. szégyen fal. Oda annak kerül a neve aki nem szedett be elég bírságot abban a hónapban.

2015. márc. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Jól írja az első. Nem jár jutalom senkonek azért, mert végzi a munkáját. Ha elégedettek vele, akkor előbb-utóbb előléptetik
2015. márc. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát jó, csak vannak nemtörődöm mentalítású rendőrök és vannak, akik valóban felelősségteljesen, lelkesen dolgoznak, szívügyüknek érzik, hogy megtisztítsák a várost a bűnözéstől.


Utóbbiakra gondoltam és, hogy eredményes a munkája.


Ugyebár ha valakinek ellopják az autóját, kb. 99,99%-ban keresztet vethet rá örökre, kb. ott tartunk, hogy be sem érdemes jelenteni, úgyse keresik. Nem is kereshetnek nyilván mindent és mindenkit egyenként, annyi a bűncselekmény. De itt gondoltam, hogy de ha mégis van aki szorgos, sok felgöngyölített ügye van, akkor több-e a pénz.


De az előléptetés is valami! Az is magasabb fizetéssel jár.


Na mindegy, csak ezért kérdeztem, mert tudom, hogy van sok rendes rendőr és hát olyan is sajnos, akik csak a büntetésekre mennek.

2015. márc. 25. 06:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Jutalom van, de a fizetés nem lesz több.


Az, hogy kell-e jutalmazni azt, aki kvázi elvégzi a munkáját, érdekes kérdés, ahogy az előttem szólók is feszegették. Részben igazuk van, másrészt ez is egyfajta motivációs tényező, ha valaki kitartóan és jól dolgozik. Mert valóban vannak, akik jobban vannak akik kevésbé jól (rosszabb esetben hanyagul) dolgoznak, mégis ugyanannyi a fizetésük. Ezt valahogy kompenzálják a jutalmakkal.

2015. márc. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ugyebár ha valakinek ellopják az autóját, kb. 99,99%-ban keresztet vethet rá örökre, kb. ott tartunk, hogy be sem érdemes jelenteni, úgyse keresik"


Ezt kicsit szar érzés hallani, mert pont egy autólopás kapcsán kb 4 kollégámmal 1 héten keresztül térfigyelő kamerákat nézünk, mert több helyen is felbukkant. Én a köszönömért csinálom, és azt is tudom, hogy ha meglesz, akkor a töketlen parancsnokom még a helyi újságnak sem fogja elküldeni.

Jutalmat és előléptetést sem várok, nincs rá pénz, és amúgy is nagyobb szüksége van rá a magasabb beosztásúaknak.

A NAV-nál van ismerősöm, ott működik az általad említett rendszer. Ott a vámcsalásos ügyeknél kapnak úgynevezett prémiumot.

2015. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként én eddig 2 autólopásos bejelentést kaptam, és mindkettő meglett. Ez a harmadik, és ez is nagy valószínűséggel meglesz. Itt vidéken sokkal nagyobb bizalommal fordulnak hozzánk, és eredményesebbek is vagyunk a létszámhiány ellenére.
2015. márc. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Vidéken jobb a helyzet azt tudom, hallottam már róla, de itt Budapesten elég tragikusnak tartom.


Meg pl. csak akkor intézkednek mikor vér folyik. Megelőzés nem igazán működik.

2015. márc. 31. 03:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!