Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mik a feltételei Airsoft...

Mik a feltételei Airsoft maroklőfegyver viselésének?

Figyelt kérdés
A légfegyverek kategóriájába tartozik? Milyen papírokkal kell rendelkeznem? Mi a kórhatár? Szabad hordani az utcán?

2015. márc. 27. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy szabadon lehet vásárolni ilyeneket. Gondolom még utcán is hordhatod.
2015. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vásárolni 18 éven felül vásárolhatsz, jogilag légfegyverek közé tartoznak, közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősülnek. Utcán nem viselheted, szállítani üres tárral jól csomagolva lehet csak.
2015. márc. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 Persze, hogy szabadon vásárolhatod, de csak a Józsefvárosi piacon :D

#2 Köszönöm, erre voltam kíváncsi!

2015. márc. 28. 09:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Picit el vagy tévedve. Az égvilágon semmilyen papír se kell hozzá, csak megrendeled valamilyen airsoftos webáruházból szép kis áron és már hozzák is. Nekem is van, onnan tudom. A korhatár 18 év, de persze ha valamelyik szülőd veszi át úgy is megkaphatod. Nem légfegyver, az teljesen más és sokkal erősebb, azzal már nagy sérülést lehet okozni.


Amúgy nem kötekedés, de olyan nincs hogy airsoft maroklőfegyver. A lőfegyver az 7,5 joule felett kezdődik, egy átlag airsoft fegyver meg ilyen 1,5 joule-os. ( csak hogy érezd a különbséget)

2015. márc. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!