Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen bajom származhat ebből?

Milyen bajom származhat ebből?

Figyelt kérdés

Volt barátnőm küldött volt egy lépet magáról(áll a tükörben,s eltakarja a mellét nem látszik semmi 18+-os dolog rajta. Kicsit ittas voltam össze vesztünk s képet kiposztoltam facebookjára kb. 1 órát volt fent éjjel. Ő most az ügyet rendőrségre adta még gondolkozási időben van az ügy.

Ebböl nekem mi bajom származhat? Amúgy én 17 vagyok és exem 19.


2015. ápr. 15. 14:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Személyiségi jogot, emberi méltóságot vagy mit sértettem ezzel meg? Milyen büntetést szabhat rám ki a bíróság?
2015. ápr. 15. 14:46
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Én nem a rendőrségtől félnék, hanem a közeli férfi rokonaitól. Ha az apja vagy a bátyja megtudja, akkor lehet, hogy kórházban kötsz ki.
2015. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Engemet elsősorban a jogi fele érdekel.
2015. ápr. 15. 15:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdekes ügy. Mondjuk aki ilyen képet készít magáról, az jó, ha tisztában van vele, hogy akár ez is lehet.


A kiposztolásról megkérdezhetted volna őt, de nem hiszem, hogy rendőrségi ügy lehet belőle, megszüntetted a szabálysértést, levetted a képet és kész. Utólag meg már nem is bizonyítható, hogy megtörtént. De reméljük nem töltötték le és nem kering tovább valahol az éterben, mert akkor az már kellemetlenebb...

2015. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van róla neki képernyőmentése:( s a letöltéséről nem tudok még semmit, de ha letöltötték akkor jobban megütöm a bokám?
2015. ápr. 15. 16:09
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Bűncselekményt vagy szabálysértést nem követtél el vele. Ha nagyon erőlködnének, ráhúzhatnának egy magánélethez való jog / magántitok megsértését, de nem fognak. Tipikusan olyan ügy, ami polgári bíróságra tartozik.
2015. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem, hogy ha a tagadást választod (nem javaslom), tudd, hogy a screenshot nem bizonyít semmit, mert az a legegyszerűbb rajzolóprogrammal vagy html-szerkesztővel is összerakható, és nem lehet megkülönböztetni az "eredetitől". Lefényképezett monitor ugyanígy.
2015. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jut eszembe (előző 2 is én voltam), mi az hogy "gondolkozási időben van"? A rendőrségen ilyen nincs, vagy egyből eljárást indítanak, vagy visszadobják bűncselekmény hiányában. (Ha megindítják, attól még utólag lehet bűncselekmény hiányára hivatkozó megszüntető határozatot hozni, gyakran így tesznek, ha "gondolkodnivaló" van az ügyön.) Szóval honnan veszed, hogy feljelentett? Ő mondta? Szerintem esélyesebb, hogy cask fosatni akar.
2015. ápr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt ő mondta el nekem, hogy a bíróságra beadta az ügyet. Ilyen esetekben a polgári bíróság milyen döntést hozhat? Pénzbírság vagy bőrtőn ilyen döntés születhete, és az enyhíte a helyzetemen, hogy nem múltam még 18 és exem már igen?
2015. ápr. 15. 16:43
 10/12 anonim ***** válasza:

A büntetési tételeket nem tudom, de a Btk.-ban találhatóak. Merthogy igenis jogsértést követtél el, személyes adatokkal való visszaélést (a kép is ide tartozik). Előzetes engedély nélkül nem tölthetted volna fel nyilvános oldalra.

Innen mazsolázd ki a rád vonatkozó részeket:

[link]


A korod nem mentség, a lány korának meg semmi köze az ügyhöz; az ittas állapot pedig az utóbbi években már nem enyhítő, hanem súlyosbító körülmény bármilyen bűncselekmény esetén.


De mivel a képet már leszedted, lehet, hogy megúszod egy ejnye-bejnyével. (Viszont ha mások letöltötték a fotót, és esetleg terjesztették is, akkor akár kártérítést is követelhet tőled a sértett, lásd a fenti linken.)

2015. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!