Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök, ha valakit megbüne...

A rendőrök, ha valakit megbünetnek kapnak belőle százalékot? És ha igen mennyit?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 20. 07:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapnak, miért kapnának?
2015. ápr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
1. rendőr konkrétan tudod vagy csak gondolod?
2015. ápr. 20. 07:35
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan tudom, van rendőr ismerős.


Röhejesen alul vannak fizetve, dehogy kapnak százalékot... Az egész megy állambácsi zsebébe. A rendőr csak kvótát kap, hogy mennyi büntetést kell kiosztani, különben megy szőnyeg szélére (bár ez kapitányság és főnökség függő).


És mielőtt mondod: nem, a rendőr NEM döntheti el, hogy mit csinál. Ha neki kiosztják, hogy "Géza, az elkövetkező két hétben itt és itt fogsz traffizni" akkor Géza megy, és csinálnia KELL. Amennyiben nekiáll a felettesével vitatkozni, akkor bizony parancsmegtagadásnak is vehetik, és azért nagyon kemény büntetések járnak.


Úgyhogy ne a rendőrt anyázd, amikor köcsög helyen traffizik, hanem a főnökét és a kormányt - nekik köszönhetik. A legtöbbje utálja mint a fene. Persze, vannak akik élvezik (ott is emberek dolgoznak, ott is vannak gerinctelen alakok bőven) de a legnagyobb többség nem azért ment rendőrnek, hogy kint hagyott táblák miatt szedje be valakinek a félhavi fizetését...


Csakhát amikor ott tart egy ország, hogy a költségvetésbe bele van számolva a büntetésből befolyó összeg, amit évről évre emelnek is, akkor nincs mit csodálkozni...

2015. ápr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nekem egy kisboltom van. A rendőrök/ vagyis mindíg ugyanaz a 4, pedig a városunkan sokkal több rendőr van/ elöttem büneti meg a kivilágítatlan biciklist vagy a szabálytalanúl megálló autóst. Valyon ezt miért csinálják? Miért száltak rá a boltomra? Jó ez nekik? Ja egyszer engem is megbünttek. Olyan flegma es megalázó módon még senki sem beszélt velem mint ők.
2015. ápr. 20. 09:03
 5/30 kovpet ***** válasza:
100%

"elöttem büneti meg a kivilágítatlan biciklist vagy a szabálytalanúl megálló autóst"


Ez amúgy miért baj szerinted? 500Ft egy lámpa és nem kötelező szabálytalanul megállni...

2015. ápr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
43%

Hát te is kifogtál gerinctelen köcsög rendőröket. De nyugodtan visszabeszélhettél volna nekik. Egyesek közülük tényleg nem tudom mit képzelnek. Az ilyesmi már nem arról szól, hogy mire utasítják őket. Egyszerüen szemetek és kész.


Van sok normális rendőr, de sok flusztrált is sajnos, aki közelébe nem való ennek a munkának.

2015. ápr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
49%
A kivilágítatlan bicikliseket én is büntetném keményen, de mindig az autósokra vadászni viszont szánalmas szerintem.
2015. ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
75%

"Röhejesen alul vannak fizetve, dehogy kapnak százalékot..."


Nekem egy haverom vidéken KMB-s, érettségivel, 4 év után többet visz haza, mint az egyetemi diplomával rendelkező, 20 éve tanító rokonom.

2015. ápr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
Ami nem biztos, hogy azt jelenti, hogy a KMB-s jól keres a 4 évével, hanem kevésbé sz*rul, mint a 20 év tanító ismerősöd. :/
2015. ápr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Bocs, rokonod...
2015. ápr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!